top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.04.2018 ROKU NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.04.2018 ROKU NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 IV 2018 ROKU

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, abyśmy mogli jak najpiękniej przeżyć tegoroczne Święta Wielkanocne. Za wykonanie dekoracji świątyni dziękujemy paniom: Dorocie Konopce i Ewelinie Wesołowskiej oraz za pomoc panom: Ryszardowi Fornalewiczowi i Marianowi Wojciechowskiemu. Za oświetlenie dziękujemy panu Ryszardowi Augustyniakowi. Dziękujemy chórowi parafialnemu. Na ręce księdza Roberta Kaczmarka składamy podziękowania służbie liturgicznej ołtarza, zespołowi muzycznemu oraz osobom czytającym i śpiewającym Słowo Boże podczas liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy asyście procesyjnej!
  2. Rozpoczęliśmy okres wielkanocny. Pamiętajmy wszyscy o zachowaniu trzeciego przykazania kościelnego, które brzmi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składane na tacę ofiary – decyzją naszego Pasterza – zostaną przeznaczone na remont świątyni chrztu św. siostry Faustyny w Świnicach Warckich.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godziny 9.00 odwiedzimy z wielkanocną posługą sakramentalną osoby chore i starsze. I-piątkowa spowiedź w górnym kościele od godziny 16.30. W sobotę comiesięczne spotkanie Koła Żywego Różańca oraz wspólne odmówienie modlitw w ramach adopcji dziecka poczętego. Tego dnia też będziemy się modlili za naszego Biskupa Wiesława Meringa w 15 rocznicę jego święceń biskupich.
  4. Do soboty włącznie, przed wieczorną Mszą Świętą, odmawiamy nowennę przez Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w przyszłą niedzielę (8 kwietnia). Tradycją lat ubiegłych w to święto sprawowana będzie o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu Eucharystia za zmarłych. Msza zostanie poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16.00.
  5. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. W związku ze Świętem Miłosierdzia zbierane tego dnia na tacę ofiary będą przeznaczone na działalność charytatywną Kościoła. Wyjątkowo w tym miesiącu tacę inwestycyjną przenosimy zatem na trzecią niedzielę miesiąca – tj. na 15 kwietnia.
  6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świąteczny numer tygodnika „Idziemy”.
  7. Bardzo serdecznie pozdrawiamy naszych Parafian i Gości! Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Zmartwychwstałego Chrystusa. Szczególnie pamiętamy o Ks. Kanoniku Dionizym Lewandowskim, naszym poprzednim proboszczu, który swoje imieniny będzie obchodził w przyszłą niedzielę i za którego będziemy się modlili na Eucharystii o godzinie 12.00.
  8. Każde, właściwie przeżywane święta, nieodzownie łączą się z miłym słowem i życzliwością. Swoje życzenia, kieruje do nas Biskup Wiesław Alojzy Mering. My, duszpasterze parafii, przyłączamy się do tych słów i z całego serca wszystkim Wam błogosławimy!
  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Kazimierza Wróbla (l. 60). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…                                                                                                                                                                                        ks. Sebastian Osiński, proboszcz