top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 IX 2019 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Diakona Łukasza Kołodziejczaka. Ksiądz diakon – przez wrzesień i Wielki Post – będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską. Ufamy, że diakon Łukasz będzie przyczyniał się do podnoszenia poziomu duchowego nas wszystkich. Czuj się Księże Diakonie w michelińskiej parafii, jak u siebie!

2.W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (03.09) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, w czwartek (05.09) – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty

3.W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby w Kościele, I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i w podeszłym wieku od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 w dolnym kościele; I sobota miesiąca – spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca od godziny 16.15 w dolnym kościele, po Eucharystii o godz. 17.00 spotkanie w Świetlicy Oratorium.

4.Jutro rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Przed oficjalną uroczystością w szkole – która rozpocznie się o godzinie 9.00 – zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę świętą w naszym kościele – o godzinie 8.00. Zwracamy się do rodziców, dziadków
i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie naszych dzieci o zachęcenie naszych uczniów do tego, aby rozpoczęli rok szkolny razem z Bogiem. W intencji całej społeczności szkolnej oraz wszystkich wychowawców właśnie jutro o godzinie 8.00 sprawowana będzie specjalna Eucharystia. Jednocześnie zapraszamy za tydzień w niedzielę 8 września na Mszę Święta o godz. 12.00 podczas której odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych naszych dzieci.

5.Za tydzień II niedziela miesiąca, czyli niedziela inwestycyjna. Złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na prace gospodarcze w parafii – bieżące i planowane. Z góry dziękujemy za życzliwość i współodpowiedzialność.

6. 4 września o godz. 15.00 rozpoczyna swoją działalność po wakacyjnej przerwie Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora. Członkowie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie.

7.W sobotę 7 września grupa Seniorów na czele z ks. Jakubem uda się na spotkanie modlitewne XVI LEDNICA SENIORA – JESTEM MŁODY DUCHEM. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w czuwaniu.

8.W Świetlicy Oratorium zajęcia powakacyjne dla dzieci i młodzieży odbywają się od poniedziałku do piątku – w godzinach 14.00-18.00.

9.Msze Święte po wakacjach sprawowane będą w tygodniu o godz. 17.00, natomiast kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-9.00 oraz po południu w godz. 18.00-19.00

10.Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży” – do nabycia przy wyjściu z kościoła. Są do nabycia także kalendarze ścienne na rok 2020 (w cenie 5zł i 6 zł).

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom i Parafianom za obecność i wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia!

12.W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Ś.P. Jana Humańskiego (l. 84) oraz Ś.P. Teresy Małkowskiej (l. 79). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o życie wieczne Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

Ks. Sebastian Osiński, proboszcz