top
Ogłoszenia Ogłoszenia – 9.05.2021 roku – VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia – 9.05.2021 roku – VI Niedziela Wielkanocna

 1. W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
  Zapraszamy w czwartek – 13.05 – na wspólną modlitwę: o godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 – modlitwa różańcowa, o godz. 17.00 – Eucharystia, po której pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – śpiew Litanii Loretańskiej, połączony z procesją z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej z Fatimy, na palcu przykościelnym.
  W piątek – 14.05 – święto św. Macieja Apostoła oraz rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (Nowenna będzie odmawiana każdego dnia na zakończenie nabożeństwa majowego).
  W najbliższą niedzielę – 16.05 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii tego dnia – podczas Mszy świętych o godzinie 10.30 i 12.00 – 48-osobowa grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Polecamy naszym modlitwom dzieci oraz ich najbliższych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa odbywają każdego dnia po wieczornej Mszy świętej (w górnym kościele). W najbliższa środę – 12.05 – nabożeństwo odbędzie się (ok. godz. 17.30)  poza świątynią, przed figurą Matki Bożej, znajdującą się przy ul. Bluszczowej 3 – na terenie posesji Pani Mirosławy Wojciechowskiej.
 3. Dziś na Mszę świętą o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 4. Dziękujemy za złożone tacę gospodarczą ofiary. W minionym tygodniu odbyło się malowanie kruchty kościoła oraz jego wejścia głównego. W najbliższym czasie planowany jest remont dwóch zakrystii (ministranckiej i kapłańskiej) oraz części za ołtarzem głównym. Nadal trwają prace związane z powstaniem dwóch nowych pomieszczeń do spowiedzi (zamykanych konfesjonałów). Zakończyła się część budowlana oraz elektryczna prac, została założona wykładzina, zawieszone obrazy. W tym tygodniu będą zrealizowane prace stolarskie. Powstanie dwóch nowych konfesjonałów, w znacznej części, będzie tegorocznym darem na rzecz parafii od dzieci I komunijnych oraz od młodzieży bierzmowanej.
 5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 6. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Dużo światła Ducha Świętego życzymy tegorocznym Maturzystom!