top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA – 30.05.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA – 30.05.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (31.05) – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek (1.06) – wspomnienie św. Justyna Męczennika; w czwartek (3.06) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w sobotę (5.06) – wspomnienie św. Bonifacego.
    W tym tygodniu przypadają również: I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu, I piątek miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 w górnym kościele) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 modlitwa różańcowa zakończona Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Eucharystii spotkanie Koła Żywego Różańca w Oratorium).
  2. W czwartek – w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze święte będą sprawowane według następującego porządku: o godzinie 7.30 – w Karmelu, w kościele – o godzinie 9.00 i 10.30. Po Mszy świętej o godzinie 10.30 (podczas której do Komunii Świętej Rocznicowej przystąpi grupa dzieci z klas czwartych) wyruszy z kościoła – ulicami: Kościelna, Pszczela, Michelińska i Parkowa – tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Asystę procesyjną prosimy o przygotowanie obrazów, feretronów i chorągwi oraz zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii!
  3. Przed nami ostanie nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa odbywają się po wieczornej Mszy świętej (w górnym kościele). Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Gościmy dzisiaj przyjaciół Fundacji Caietanus. Nasi goście na Mszach świętych o godzinie 10.30 i 12.00 zaprezentują montaż słowno-muzyczny pt. „Mamom i dzieciom”. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć Fundację Caietanus, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspiera nasz Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora.
  5. Zakończyły się prace remontowe w zakrystiach górnego kościoła. Niebawem zostanie dopełnione ich umeblowanie. Dziękujemy Paniom z Koła Żywego Różańca za pomoc w porządkach po remoncie oraz wszystkim za życzliwość.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  7. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Niech Pan Bóg nam błogosławi!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Grażynę Jarlińską (l. 64), Śp. Józefa Poliwko (l. 67), Śp. siostrę Ewangelistę (Bronisławę) Sosnówka (l. 95), Śp. Janinę Gabryszewską (l. 96). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich oraz dla zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…