top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA – 25.04.2021 ROKU – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA – 25.04.2021 ROKU – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to jednocześnie 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy Pana Boga w naszych modlitwach o liczne i święte powołania.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – 29.04 – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Przed nami także I sobota miesiąca. O godzinie 16.15 – w górnym kościele (1.05) – rozpocznie się modlitwa różańcowa, po Eucharystii spotkanie Koła Żywego Różańca w Świetlicy Oratorium.
  3. Wraz z początkiem miesiąca rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa będą się odbywały każdego dnia po wieczornej Mszy świętej (w górnym kościele). Tradycją ostatnich lat środowe nabożeństwa majowe będą się odbywały  poza świątynią, przed poszczególnymi figurami (kapliczkami) Matki Bożej, znajdującymi się na terenie naszej parafii.
  4. Dziś na Mszę świętą o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne.
  5. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na cele gospodarcze ofiary. Zebrano 2, 970 zł. Dziękujemy wszystkim Osobom wspierającym parafię. Od jutra rozpoczną się w kościele prace związane z powstaniem dwóch zamykanych konfesjonałów. Pod chórem, w dotychczasowych (praktycznie nie używanych) przejściach do dolnego kościoła, zostaną wydzielone dwa pomieszczenia, które po ich umeblowaniu, będą służyły jako dyskretne miejsca do spowiedzi.
  6. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj comiesięczną zbiorę datków na pomoc osobom potrzebującym. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy!
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  8. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Wszystkim Parafianom, Sympatykom parafii, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości darów Ducha Świętego!
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Zdzisławę Trawińską (l. 94). Łączymy się z bliskimi zmarłej, za którą się modlimy: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński