top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA – 23.05.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA – 23.05.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywamy nasz PARAFIALNY ODPUST. Sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył będzie bp Wiesław Mering, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz dokona błogosławieństwa nowych konfesjonałów.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (24.05) – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza; w czwartek (27.05) – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę (29.05) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W przyszłą niedzielę (30.05) – Uroczystość Najświętszej Trójcy – zakończenie czasu Komunii świętej wielkanocnej.
  3. Dzieci, które w 2020 roku przystąpiły w naszej parafii po raz pierwszy do Komunii świętej będą przeżywały 3.06.2021 roku – w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – swą KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ ROCZNICOWĄ. Więcej informacji przekażą dzieciom i ich rodzicom katecheci.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa odbywają każdego dnia po wieczornej Mszy świętej (w górnym kościele). W najbliższą środę – 26.05 – nabożeństwo odbędzie się (ok. godz. 17.45)  poza świątynią, przed figurą Matki Bożej, znajdującą się przy alei Jana Pawła II 96. W tym roku (7.07) przypada 75. rocznica poświęcenia tejże figury, która w czasie wojny została – jak podaje Gazeta Kujawska z 11.07.1946 roku (strona 3) – „w brutalny sposób przez okupantów niemieckich strącona z postumentu przez co uległa częściowemu uszkodzeniu”. W Dzień Matki chcemy podziękować Maryi za Jej opiekę nad naszą parafią i modlić się w intencji naszych Mam. Dla zmarłych – o życie wieczne, dla żyjących – o serca pełne pokoju i miłości. Każda Mama na zakończenie nabożeństwa otrzyma tego dnia czerwoną różę, także pozostali uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu ten symbol matczynej miłości.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszach świętych o godz. 10.30 i 12.00 będziemy gościli przyjaciół Fundacji Caietanus. Nasi goście zaprezentują – z racji Dnia Matki – montaż słowno-muzyczny pt. „Mamom i dzieciom”. Będziemy mieli też możliwość wsparcia Fundacji Caietanus, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Fundacja tworzy aktualnie na naszym osiedlu (przy ul. Zachodniej 100) popołudniową świetlicę terapeutyczną z zajęciami specjalistycznymi, szczególnie dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami oraz dla osób samotnych. Fundacja wspiera także działania naszego Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora.
  6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom oraz Przyjaciołom, którzy wykazują troskę o właściwe funkcjonowanie parafii. Trwają nadal prace remontowe w zakrystiach górnego kościoła. W ostatnim tygodniu – dzięki życzliwości i pracy Państwa Szymczak, których Zakład Kamieniarski znajduje się na terenie naszej parafii – na jednej ze ścian świątyni (pod chórem) została zamieszczona pamiątkowa kamienna tablica. Widniejący na niej złoty napis – w sposób zwięzły – ujmuje historię zabytkowego, stojącego poniżej, dzwonu z 1636 roku. Dziękujemy wszystkim Osobom, które zaangażowały się w przygotowanie świątyni i terenu wokół niej na dzisiejszą uroczystość.
  7. Na tablicy ogłoszeń pod chórem oraz na stronie internetowej parafii znajdziemy informacje o trwającej rekrutacji do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Katolickich im. księdza Jana Długosza we Włocławku.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Istnieje również możliwość wsparcia Parafialnej Akcji Charytatywnej, która przeprowadza comiesięczną zbiórkę datków na rzecz najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za wspieranie tej inicjatywy!
  9. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Niech Duch Święty napełnia nas swoimi DARAMI!
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Józefa Kołodziejczaka (l. 91). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego oraz dla zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…