top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA – 2.05.2021 ROKU – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA – 2.05.2021 ROKU – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. 27 kwietnia bieżącego roku Ojciec Święty Franciszek mianował nowym biskupem włocławskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego. Pełniący – do czasu objęcia urzędu przez nowego ordynariusza włocławskiego – funkcję administratora biskup Wiesław Mering, kieruje dzisiaj do nas swoje Słowo.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 3.05 – uroczystość N.M.P. Królowej Polski (niedzielny porządek Mszy św.); we wtorek – 4.05 – wspomnienie św. Floriana; w czwartek – 6.05 – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w sobotę – 8.05 – uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
    W tym tygodniu przypadają również: I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu oraz I piątek miesiąca (Odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00. Osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z posługi proszone są kontakt w tej sprawie. Spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 w górnym kościele).
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa odbywają każdego dnia po wieczornej Mszy świętej (w górnym kościele). W najbliższa środę – 5.05 – nabożeństwo odbędzie się (ok. godz. 17.30)  poza świątynią, przed kapliczką Matki Bożej, znajdującą się przy ul. Jaworowej 38.
  4. Dziś na Mszę świętą o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się kolejne spotkanie organizacyjne. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy na wspólną próbę – w czwartek (6.05) o godzinie 17.45. Za tydzień w niedzielę na Eucharystii o godz. 12.00 dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
  5. Dziękujemy za wszelką troskę o naszą parafię. Złożone w przyszłą – II niedzielę miesiąca – ofiary zostaną przeznaczone na parafialne na cele gospodarcze.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  7. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Sympatyków parafii, Jubilatów (pośród nich ks. Patryka) i Solenizantów tego tygodnia. Życzymy wszystkim łask od Pana Boga i sił w dźwiganiu trudów codzienności.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Antoniego Bogdana Majewskiego (l. 87). Łączymy się z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…