top
Ogłoszenia 18.VI.2023 ROKU – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.VI.2023 ROKU – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w sobotę (24.06) – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
2. Od poniedziałku wieczorne Msze święte sprawowane będą w dolnej świątyni. Przez cały czerwiec – po wieczornej Eucharystii – śpiewamy lub recytujemy litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wyjątek stanowią czwartki, kiedy to na zakończenie adoracji – ok godz. 16.45, odbywa się nabożeństwo czerwcowe.
3. Decyzją biskupa włocławskiego – Krzysztofa Wętkowskiego – z dniem 1 lipca bieżącego roku, po pięciu latach wikariuszowskiej posługi na rzecz naszej parafii, ks. Patryk Sękowski został skierowany do pracy w Parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu. Do naszej wspólnoty skierowany został ks. Damian Borucki. Msza święta dziękczynna za pracę ks. Patryka będzie sprawowana w przyszłą niedzielę (25.06) o godzinie 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
4. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w sobotę (1.07) o godzinie 15.00 zaplanowane jest sprawowanie Mszy św. polowej na Potoku – w lesie, przy ołtarzu i krzyżu. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. W minioną niedzielę na tacę gospodarczą złożono 5, 400 złotych. Dziękujemy za każdorazowe poczucie współodpowiedzialności za parafię!
6. Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości łask od Pana Boga. Szczególnie pozdrawiamy wszystkich Ojców, którzy najbliższy piątek (23.06) będą obchodzili swe święto! Bezpiecznych – z obecnością Boga i modlitwy – wakacji życzymy wszystkim Nauczycielom i Uczniom. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 12.00 – będzie to czas dziękczynienia Panu Bogu za miniony rok szkolny i prośby o dobre wakacje!
7. W zakończonym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp. Edytę Marzenę Nowakowską (l. 52) i śp. Adriana Patryka Walkowicza (l. 30). Z bliskimi zmarłych łączymy się w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…