top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA – 16.05.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA – 16.05.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – podczas Mszy świętych o godzinie 10.30 i 12.00 – 48-osobowa grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach oraz ich najbliższych.
  2. Przygotowujemy się do przyjęcia Ducha Świętego Pocieszyciela. Każdego dnia na zakończenie nabożeństwa majowego odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – nasz PARAFIALNY ODPUST. Sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył będzie ks. bp Wiesław Mering, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa odbywają każdego dnia po wieczornej Mszy świętej (w górnym kościele). W najbliższa środę – 19.05 – nabożeństwo odbędzie się (ok. godz. 17.45)  poza świątynią, przed figurą Matki Bożej, znajdującą się przy Al. Jana Pawła II 75B.
  4. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w kościele w poniedziałek (17.05) o godzinie 18.45. Spowiedź święta przed bierzmowaniem odbędzie się w piątek (21.05) o godzinie 18.00.
  5. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 4, 776 złotych.  Zakończyły się prace związane z odnowieniem schodów wejściowych do świątyni oraz powstaniem i wyposażeniem dwóch nowych zamykanych konfesjonałów (które są tegorocznym darem na rzecz parafii od dzieci I-komunijnych i młodzieży bierzmowanej). Trwa remont dwóch zakrystii oraz części kościoła za ołtarzem głównym.
  6. 13 czerwca 2021 roku (niedziela) o godzinie 12.00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku, sprawowana będzie Msza święta w 60. rocznicę I Komunii Świętej (1961). Zaproszeni są serdecznie na tę Eucharystię wszyscy chętni, szczególnie uczniowie dawnych Szkół nr 3, nr 4, nr 8, nr 9 we Włocławku.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  8. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Niech Bóg umacnia nas swoją łaską!
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp.: Zofię Podolską (l. 91), Józefa Lucjana Wieczorka (l. 81), Macieja Gajewskiego (l. 41). Łączymy się w modlitwie z bliskimi osób zmarłych i prosimy: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…