top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA – 13.06.2021 ROKU – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA – 13.06.2021 ROKU – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Komunikat Kurii Diecezjalnej Włocławskiej: 7 czerwca br. bp Krzysztof Wętkowski, z woli Ojca Świętego Franciszka mianowany 77. biskupem włocławskim, objął kanonicznie diecezję włocławską i rozpoczął posługę biskupa diecezjalnego. W najbliższą sobotę 19 czerwca br. o godz. 11 Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę świętą połączoną z ingresem do Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Wszystkich diecezjan prosimy o modlitwę za nowego Pasterza Kościoła Włocławskiego. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie wszyscy chętni będą mogli wejść do katedry, dlatego informujemy, że uroczystość będzie transmitowana w Telewizji TRWAM, Radiu Maryja oraz na stronach internetowych tych rozgłośni. Zachęcamy do duchowej, modlitewnej łączności z tak ważnym dla Diecezji Włocławskiej wydarzeniem (ks. prał. Artur Niemira, kanclerz kurii).
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (14.06) – uroczystość bł. Michała Kozala – patrona Włocławka; w czwartek (17.06) – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odbywają się po wieczornej Mszy świętej (w górnym kościele). Dzisiejsze nabożeństwo odbędzie się po Eucharystii o godzinie 12.00 i będzie połączone z procesją fatimską.
  4. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 Mszę Prymicyjną będzie sprawował w naszym kościele ks. Adrian Nowicki, który odbywał pośród nas swą praktykę duszpasterską. Ks. Adrian udzieli nam indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego, ponadto każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy obrazek. Ta Eucharystia będzie również podziękowaniem Panu Bogu za kończący się rok szkolny 2020/2021. Zapraszamy zatem w przyszłą niedzielę na godzinę 12.00 społeczność naszej szkoły – grono pedagogiczne, uczniów i ich rodziców (opiekunów).
  5. Świetlica ORATORIUM zaprasza dzieci i młodzież na półkolonie letnie. Zajęcia będą się odbywały w wakacje od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00. W siedzibie naszej świetlicy od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00 trwają już zapisy. Zapraszamy!
  6. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. Zostaną one przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  8. Życzymy wszystkim jak najobfitszego doświadczenia dobroci w rozpoczynającym się tygodniu! Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Mariannę Annę Baranowską (l. 61). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej oraz dla zmarłych z naszych rodzin o Niebo. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz