top
Aktualności Niepokalane Poczęcie NMP

Niepokalane Poczęcie NMP

Cały Kościół katolicki w dniu 8 grudnia obchodzi Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To znaczy, iż w momencie poczęcia, Maryja została zachowana od grzechu pierworodnego.Ta uroczystość przypomina także prawdę, że Maryja czasie całego swojego życia nie popełniła żadnego grzechu. Dogmat Niepokalanego Poczęcia został ogłoszony w 1854 r. przez Piusa IX bullą „Ineffabilis Deus”. Dogmat ten zawiera się w słowach, które Anioł Gabriel skierował do Matki Bożej w momencie Zwiastowania: Bądź pozdrowiona, łaski pełna. Bóg, który Maryję wybrał od wieków Maryję na Matkę swojego Jedynego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Najświętsza Maryja stała się godnym przybytkiem Wcielonego Słowa. Dziękując Bogu za wyjątkowy przywilej udzielony Maryi, wypraszamy sobie łaskę do zwalczania grzechu.

Tego dnia odprawia się w kościołach nabożeństwo „Godziny Łaski”, o które prosiła Matka Boża. Wywodzi się ono na prośbę Matki Bożej, która objawiła się włoskiej pielęgniarce  Pierinie Gilli. W jednym z objawień Maryja powieziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.”

Wychodząc naprzeciw prośby Maryi, pragniemy wszystkich naszych Parafian, Gości i Sympatyków zaprosić na GODZINĘ ŁASKI – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy dolnego kościoła od godziny 12.00 do godziny 13.00. Na zakończenie modlitwy uczestnicy otrzymają pobłogosławioną różę. (Szatę Maryi – Róży Duchownej – zdobią trzy róże: biała – modlitwa, czerwona – pokuta, złota – wynagrodzenie Bogu za grzechy.

Adoracja będzie transmitowana przez kanał facebook naszej Parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.