top
Aktualności NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Intencje mszalne 30.12.2012

Program wizyty duszpasterskiej 02-05.01.2003

W najbliższym czasie w liturgii:

 

– wtorek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

– środa – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, BDK.

– niedziela – uroczystość Objawienia Pańskiego

31 grudnia o godzinie 20.00 rozpocznie się w naszej parafii Oaza Modlitwy, która zakończy się Mszą świętą o północy.

W ostatnim dniu starego roku o godzinie 17.00 będzie celebrowana Msza święta dziękczynna za stary rok, a po niej nabożeństwo eucharystyczne.

Informujemy, że za publiczne odśpiewanie hymnu CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY w ostatnim dniu starego roku, oraz hymnu O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ w pierwszym dniu Nowego Roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: pragnienie uzyskania odpustu, Komunia eucharystyczna, modlitwa według intencji papieża, wyzbycie się upodobania, przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Podsumowując pracę Akcji Charytatywnej przy Parafii Ducha Świętego we Włocławku informujemy, że pomocą zostały objęte 34 rodziny; w tym 9 matek samotnie wychowujących dzieci i 20 rodzin osób starszych. Pomoc polegała na zakupie bonów na artykuły spożywcze, pomoc w zakupie lekarstw i opału. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy również wszystkim parafianom, którym nie jest obojętne utrzymanie świątyni, którzy w minionym roku materialnie wspierali parafię datkami składanymi na tacę i indywidualnymi ofiarami.