top
Aktualności NIEDZIELA PALMOWA

NIEDZIELA PALMOWA

Dziś Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Jest to również Niedziela męki Pańskiej, która akcentuje prawdę o Chrystusie jako Królu jak również upamiętnia wjazd Jezusa do Jerozolimy na osiołku.

Podczas wszystkich Mszy świętych błogosławiliśmy tradycyjne palmy. na Mszy świętej o godz. 12:00 odbył się konkurs na najpiękniejszą i największą palmę, którą zrobiły własnoręcznie dzieci przy pomocy ich najbliższych. Wszystkie palmy były piękne i wyjątkowe, więc każdy dostał upominek w postaci białego baranka. Te największe palmy zostały nagrodzone dodatkowo obrazkiem. Został także rozstrzygnięty konkurs Drogi Krzyżowej i dzieci otrzymały przeróżne prezenty.

Również na Mszy świętej modliliśmy się w intencji ks. Dionizego Lewandowskiego, który obchodził swoje imieniny 08 kwietnia, prosząc dla niego o potrzebne łaski, siłę, dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w dzisiejszym dniu, przygotowali piękne palmy i wzięli udział w konkursie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w galerii.