top
Aktualności „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”

„Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”

Święty Jan Paweł II nawoływał, aby nie lękać się i otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi. Każdy z nas powołany jest do świętości, gdyż została nam ona dana i zadana do realizowania swoim codziennym życiem. 25 października w Szkole Podstawowej nr 19 odbył się Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem księdza Patryka przygotowali akademię z tej okazji. Przypomnieliśmy sobie osobę i powołanie Karola Wojtyły, który 44 lata temu został wybrany na Stolicę Piotrową. Całość uświetnił swoim śpiewem nasz parafialny zespół młodzieżowy „Na duchową nutę”.
Został także zorganizowany konkurs na najpięknieszy różaniec, który w trakcie występu rozstrzygnął Jan Paweł II wraz z dyrekcją szkoły i prowadzącym program.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło, dzięki któremu mogliśmy przypomnieć sobie postać i nauczanie tego Wielkiego Świętego Polaka.

Szczególne podziękowania należą się Bartkowi i Fabianowi z klasy 7, którzy wcielili się postać prowadzącego program TV oraz św. Jana Pawła II, naszemu zespołowi muzycznemu, a także Pani Marcie, która udekorowała salę na ten dzień.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.