top
Aktualności NA SZLAKU JUBILEUSZOWYM DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ

NA SZLAKU JUBILEUSZOWYM DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ

W naszej diecezji trwa aktualnie Nawiedzenie Matki Bożej w znaku kopii Ikony Jasnogórskiej (w Michelinie nawiedzenie będzie miało miejsce 7-8.03.2024 roku) i Jubileusz 900-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej. Z tej racji Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej zorganizował konkurs pod nazwą „Szlak jubileuszowy po Diecezji Włocławskiej”. Celem konkursu jest poznanie najważniejszych miejsc kultu Diecezji Włocławskiej, tj. sanktuariów oraz wybranych kościołów. W poniedziałek – 14.08.2023 roku – 50-osobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii – pod opieką ks. proboszcza Sebastiana – udała się autokarem na pielgrzymi szlak. Pielgrzymi spotkali się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony Księży Kustoszów i ich Współpracowników. Dziękujemy Uczestnikom za wspólne pielgrzymowanie i myślimy już o następnym.

Przebieg pielgrzymki i fotorelacja:

14 sierpnia przypada wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego. Pierwszym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli. Pielgrzymi uczestniczyli w Mszy świętej, poznali historię świątyni oraz życia świętego – odwiedzając także dom jego urodzin. Z grupą spotkał się także – obdarowując uczestników upominkami – ks. Jakub Nowakowski – były wikariusz naszej parafii, który obecnie posługuje w Parafii Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli.

Ze Zduńskiej Woli pielgrzymi udali się do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej.

Niedaleko Charłupi Małej znajduje się Charłupia Wielka, gdzie na cmentarzu znajduje się grób śp. ks. prałata Zygmunta Sobieraja – byłego proboszcza i pierwszego budowniczego naszego kościoła. Pielgrzymi odśpiewali i odmówili modlitwę w intencji byłego duszpasterza Parafii Ducha Świętego oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze na jego mogile.

Kolejnym celem pielgrzymki było Sanktuarium Świętego Józefa w Sieradzu.

Z Sieradza grupa udała się do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

Ostatnim miejscem, które nawiedzili pielgrzymi był Uniejów ze swą piękną Kolegiatą Świętego Floriana.