top
Aktualności KOROWÓD I BAL ŚWIĘTYCH 2023 ZA NAMI…

KOROWÓD I BAL ŚWIĘTYCH 2023 ZA NAMI…

W poniedziałek (30.10.2023 roku) odbył się w naszej parafii Korowód i Bal Wszystkich Świętych. Przebrani za świętych: dzieci, młodzież i osoby dorosłe zebrali się o godzinie 17.00 przed cmentarzem parafialnym. Tam, po przywitaniu wszystkich, ks. proboszcz Sebastian przybliżył ideę spotkania i poprowadził modlitwę za zmarłych.  Następnie – przy akompaniamencie Zespołu „Na Duchową Nutę” –  korowód ruszył w stronę kościoła. Tu odbyła się modlitwa różańcowa, zakończona losowaniem dwóch ikon Matki Bożej Częstochowskiej, które przez cały październik pielgrzymowały po domach naszych parafian, a od teraz na stałe trafiły do dwóch rodzin.  Nie zabrakło również innych nagród dla uczestników modlitw różańcowych.

Po części modlitewnej rozpoczął się w Świetlicy Oratorium Bal Wszystkich Świętych. Tu była pełna atrakcji zabawa, połączona z poczęstunkiem.

Organizatorem spotkania była nasza parafia oraz Fundacja „Caietanus”. Pomysłodawcami byli katecheci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 we Włocławku-Michelinie: p. Elżbieta Stachowska i ks. Damian Borucki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom obecnym i zaangażowanym w przygotowanie  spotkania!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA.