top
Aktualności Kolejne nabożeństwo majowe w plenerze – 19.05.2021 roku

Kolejne nabożeństwo majowe w plenerze – 19.05.2021 roku

W środę – 19.05.2021 roku – o godzinie 18.00 odbyło się kolejne tegoroczne nabożeństwo majowe poza naszą świątynią. Tym razem grono czcicieli Matki Najświętszej zgromadziło się przed Jej figurką przy alei Jana Pawła II 75B.

Pan Zbigniew Jankowski, w książce pt. Mielęcin, Michelin. Szkice dziejów osiedla i okolic, pisze: Przy al. Jana Pawła II pod nr. 75b na prywatnym terenie znajduje się piękna odrestaurowana kapliczka Matki Bożej.  W latach sześćdziesiątych XX wieku obok kapliczki stał wyrzeźbiony w drewnie jeleń św. Huberta z krzyżem między rogami /…/ Z dawnych map wynika, że w tym miejscu przebiegała granica między Mielęcinem a Michelinem (Z. Jankowski, „Mielęcin, Michelin. Szkice z dziejów osiedla i okolic”, Włocławek 2019, s.188).

Miłość Najświętszej Maryi nie zna granic! Na modlitwie zebrały się osoby w różnym wieku. Wszyscy modlili się śpiewając Litanię Loretańską. Na koniec modlitwy, obok deszczu łask zawartych w błogosławieństwie, którego udzielił zebranym ks. proboszcz Sebastian, spadła z nieba obfita ulewa… po której – jak to w życiu bywa – wyszło piękne słońce.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za przygotowanie kapliczki i terenu wokół niej!