top
Aktualności GŁOSZENIA PARAFIALNE – 06 X 2019 roku – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

GŁOSZENIA PARAFIALNE – 06 X 2019 roku – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

GŁOSZENIA PARAFIALNE – 06 X 2019 roku – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (07.10) – wspomnienie NMP Różańcowej, w środę (09.10) – wspmnienie bł. Wincentego Kadłubka, w piątek (11.10) – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

2.Trwamy w miesiącu, który w naszej pięknej tradycji łączy się ze wspólnotowym odmawianiem modlitwy rózańcowej. Każdego dnia po wieczornej Eucharystii modlimy się w świątyni – przed wystawionym Najświętszym Skarmanetem – na różańcu. Zapraszamy serdecznie do tej modlitwy rodziny, dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Każdego dnia po Różańcu odbywa się losowanie dwóch figurek Matki Najświętszej (przez dzieci i osoby dorosłe). Tym sposobem w znaku figur Maryja będzie pielgrzymowała po domach naszej parafii. Na koniec miesiąca obie figurki trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin. Jednocześnie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie „Maryja – Matką Misji”. Konkurs ten polega na zebraniu 20 wizerunków Matki Bożej, które obecne są na całym świecie. Konkurs potrwa od 1 do 20 października.

3.Dziś na Mszy Świętej o godzinie 12.00 poświęcone zostaną różańce dzeciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

4.13 października (niedziela) po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Procesję z fiugrą Matki Bożej poprzedzi modlitwa rożańcowa. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, aby powierzyć Maryi wszystkie sprawy swojego życia. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

Tego dnia w Bazylice Katedralnej o godz, 18.00 odbędzie się koncert Chóru i Orkiestry Filharmonii Narodowej pt. „Mesjasz”. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich na to wydarzenie. Udział w koncercie jest bezpłatny.

5.Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę, przeznaczone są na inwestycje prowadzone w naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać!

6.Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży chcącej przystąpić w tym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania.

7. 11 października (piątek) w parafii NSPJ we Włocławku (księża orioniści) odbędzie się WIECZÓR CHWAŁY”. Zapraszamy młodzież, osoby dorosłe, wszystkich, którzy poprzez śpiew uwielbienia i adoracje Najświętszego Sakramentu chcą oddać cześć naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.

8.Pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała (pod przewodnictwem o. Marka Matyszka, klaretyna) odbędzie się 18 października o godzinie 19.00 w dolnym kościele.

9.Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia także kalendarze ścienne oraz książkowe na rok 2020.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom i Parafianom za obecnośći wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia!

11.Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności: Śp. Jacek Marek Jakubowski (l. 62), jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.30. Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o życie wieczne Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …