top
Aktualności Dzień Matki z Maryją

Dzień Matki z Maryją

W najbliższą środę – 26.05.2021 roku o godzinie 17.45 – zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE przed figurą Matki Bożej, znajdującą się przy alei Jana Pawła II 96.

W tym roku (7.07) przypada 75. rocznica poświęcenia – zniszczonej w czasie wojny – figury.

W Dzień Matki chcemy podziękować Maryi za Jej opiekę nad naszą parafią i modlić się w intencji naszych Mam. Dla zmarłych – o życie wieczne, dla żyjących – o serca pełne pokoju i miłości.

Każda Mama, na zakończenie nabożeństwa, otrzyma czerwoną różę. Także pozostali Uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu ten symbol matczynej miłości.

 

W rubryce Rytm Kujaw Gazety Kujawskiej z 11.07.1946 roku (na stronie 3), zapisano:

Uroczyste poświęcenie statui Matki Boskiej. W ubiegłą niedzielę, z kapliczki parafialnej w Michelinie, wyruszyła procesja do lasku położonego za stacją wąskotorową Nowa Wieś.

Po przybyciu procesji na miejsce, gdzie w powodzi kwiecia, zieleni, ustawiona statua Matki Boskiej – tonęła, ks. proboszcz Oświęciński, wygłosił podniosłe okolicznościowe przemówienie.

Ks. prob. Oświęciński podkreślił w swym przemówieniu, że dziś wszystkie parafie w całej Polsce obchodzą święto Matki Boskiej. „Statua Matki Boskiej, którą tu widzimy, została w brutalny sposób przez okupantów niemieckich strącona z postumentu przez co uległa częściowemu uszkodzeniu”.

Na zakończenie swego przemówienia ks. proboszcz zwrócił się z apelem do parafian, aby przez dobrowolne składki dopomogli do ufundowania nowej statui Matki Boskiej.

Uroczystość zakończono odśpiewaniem Pod Twoją obronę.”

Należy nadmienić, iż obecnie dzięki staraniom aktualnych Właścicieli posesji, figura Matki Najświętszej jest pięknie odnowiona i zadbana.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Przeprowadzona zostanie również transmisja nabożeństwa – poprzez profil facebook naszej Parafii.