top
Aktualności BIEŻĄCE INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

BIEŻĄCE INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 XII 2017 roku – III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj Rekolekcje adwentowe, potrwają one do wtorku 19 grudnia. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „Uwierz Chrystusowi! On sam przychodzi, aby Ciebie zbawić…”. Naszym ćwiczeniom duchowym przewodniczy o. Marek Matyszek, klaretyn, papieski Misjonarz Bożego Miłosierdzia. Msze święte rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą sprawowane o godzinach: 9.00, 17.00 i 18.30. W poniedziałek i wtorek będzie okazja do odbycia przedświątecznej Spowiedzi świętej. O godzinie 17.00 – Roraty i Msza święta (szczególnie) dla dzieci młodzieży. W poniedziałek na Mszę świętą o godzinie 9.00 zapraszamy osoby chore, które – samodzielnie lub przy pomocy bliskich – mogą dotrzeć do świątyni. Będzie to Msza święta z namaszczeniem chorych. Osoby chore, które nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii. Odwiedzimy naszych chorych w środę 20 grudnia od godziny 9.00. Osoby, które odwiedzamy w I piątki miesiąca przyjęły już sakramenty 1 grudnia, natomiast, jeśli jest taka potrzeba, odwiedzimy je jeszcze raz – prosimy o zgłoszenia.
 2. Dziś na Mszy świętej o godzinie 12.00 rozwiązanie rodzinnego konkursu pt. „OZDOBY CHOINKOWE” i wręczenie nagród. W konkursie wzięło udział ponad 50-sięcioro uczestników (dzieci i młodzież). Prace zostały wykonane w gronie rodzinnym. Dziękujemy za udział. Wykonane prace znajdą miejsce w bożonarodzeniowej dekoracji naszej świątyni. Dziękujemy również firmie „Instal-Projekt” za okazywane naszej świetlicy wsparcie. Oratorium dziękujemy za współorganizowanie z parafią konkursu oraz zeszłotygodniowego kiermaszu.
 3. Pan Organista – Ryszard Augustyniak – po domach naszej parafii roznosi pobłogosławione w kościele opłatki. Opłatek można nabyć także po Mszy świętej u Pana Organisty na chórze.
 4. Pod chórem (wychodząc ze świątyni po prawej stronie) można nabywać świece „Caritas” – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Polecamy nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 5. Dziękujemy bardzo za złożone w minioną niedzielę ofiary na tacę inwestycyjną. W sumie zebrano ponad 4,500 złotych. Fundusze przeznaczamy na prace remontowe i inne ważne potrzeby gospodarcze parafii. Dziękujemy również za przekazywane ofiary indywidualne oraz inne rodzaje wsparcia.
 6. Zostały zakupione do naszej świątyni dwa naczynia na wodę święconą, które na specjalnych statywach, znajdują się pod płaskorzeźbami Jezusa Miłosiernego i Maryi Niepokalanej. Zbliża się okres kolędowy, kiedy to szczególnie poszukujemy wody święconej. Taka woda będzie się znajdowała w tychże naczyniach przez cały rok. Wystarczy mieć ze sobą pojemnik i będzie można pobrać wodę. Kraniki w naczyniach naciskamy, nie przekręcamy. Przygotowywane są również przez pracownię plastyczną zdobienia okien (w kolorze mlecznym) – do dolnego kościoła i zakrystii.
 7. Zwrócili się do nas najbliżsi chorej na porażenie mózgowe 14-letniej Natalki z prośbą o możliwość przeprowadzenia przed kościołem zbiórki pieniężnej na rehabilitację. Przychyliliśmy się do tej prośby pozytywnie. Osoby chętne mogą wesprzeć ten cel – w ramach adwentowej pamięci o potrzebujących – przy wyjściu z kościoła.
 8. Przyszła niedziela – 24 grudnia – to w tym roku jednocześnie IV Niedziela Adwentu. Wieczorem Wigilia. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godzinie 16.00. Jednocześnie przypominamy i zaznaczamy, że mamy obowiązek uczestniczenia tego dnia w Mszy świętej niedzielnej. Msza święta o północy – tzw. „Pasterka” – jest Mszą świętą bożonarodzeniową  i nie zastępuje niedzielnej Eucharystii.
 9. Zapraszamy 24 grudnia o godzinie 23.30 na wspólne kolędowanie w naszej świątyni. Pół godziny przed Pasterką, w pięknym klimacie świątecznym, będzie okazja do pośpiewania kolęd wraz  z zespołem muzycznym.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pokoju serca i światła wiary.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Eugeniusza Lisieckiego (l. 91). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Sebastian Osiński, proboszcz