top
Ogłoszenia 9.10.2022 ROKU – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9.10.2022 ROKU – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek (13.10) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego; w sobotę (15.10) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
 2. W czwartek (13.10) po wieczornej Eucharystii odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Procesję z figurą Matki Bożej poprzedzi modlitwa różańcowa. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów (świec). Bardzo serdecznie dziękujemy osobom z Koła Żywego Różańca za przygotowywanie asysty fatimskiej oraz comiesięczne dekorowanie figury Matki Bożej z Fatimy. W tym tygodniu figura zostanie udekorowana przez Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora, w ramach projektu Międzypokoleniowa wymiana doświadczeń realizowanego przez Fundację Caietanus. Dziękujemy!
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się każdego dnia października po wieczornej Eucharystii.
 4. W najbliższą niedzielę (16.10) pod hasłem Blask Prawdy będziemy przeżywali XXII Dzień Papieski. W wielu miejscach Polski – także w naszej parafii – przeprowadzana będzie przez wolontariuszy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiórka datków na rzecz stypendiów dla utalentowanej i biednej młodzieży.
 5. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę remontowo-inwestycyjną ofiary oraz za wszystkie gesty troski o właściwe funkcjonowanie naszej parafii.
 6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Do nabycia są również różnego rodzaju kalendarze na rok 2023 (ścienne i książkowe).
  Na stoliku po chórem znajdują się także kartki wypominkowe. Zachęcamy do zamawiania za naszych zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami świętymi przez cały rok). Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
 7. W związku ze Świętem Świętego Łukasza Ewangelisty (18.10) będzie sprawowana 16 października 2022 br. o godzinie 10.00 w kościele św. Jana we Włocławku Msza święta w intencji wszystkich żyjących i zmarłych lekarzy i lekarzy dentystów – członków Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej.
 8. Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom i Gościom życzymy dużo światła Ducha Świętego! Przed nami Dzień Edukacji Narodowej (14.10). Niech Pan Bóg umacnia wszystkich Nauczycieli i Pracowników oświaty!
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp.: Jadwigę Mazierską (l. 78), Wiesławę Brygman (l. 70), Jacka Mizgajskiego (l. 84). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…