top
Ogłoszenia 9.04.2023 ROKU – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃKIEGO

9.04.2023 ROKU – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃKIEGO

  1. Przyłączając się do życzeń naszego biskupa diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego (2023_Życzenia wielkanocne do diecezjan) życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom silnej wiary w to, co po ludzku jest niemożliwe, ale dzięki Zmartwychwstałemu Panu Jezusowi staje się dla nas osiągalne! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
  2. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni na tegoroczną Wielkanoc! Dziękuję s. Zofii Foksińskiej, pp. Ewelinie i Henrykowi Krupińskim, p. Oktawianowi Rataj. Dziękuję ks. Patrykowi Sękowskiemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Asyście oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg liturgii Triduum Paschalnego. Za oprawę muzyczną składam serdeczne podziękowania  p. Karolinie Puchalskiej, ks. Arkadiuszowi Jońcowi – wraz z Chórem Parafialnym. Zespołowi „Na Duchową Nutę” dziękuję za przygotowanie wielkopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składane w Poniedziałek Wielkanocy ofiary zostaną przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Do soboty włącznie, kwadrans przed wieczorną Mszą świętą, modlimy się Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w przyszłą niedzielę (16.04). Za tydzień sprawowana będzie o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu Eucharystia za zmarłych. Msza  święta na cmentarzu poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godzinie 16.00.
  5. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres wielkanocny. Pamiętajmy o zachowaniu trzeciego przykazania kościelnego, które brzmi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Zachęcamy też do odbycia spowiedzi świętej. Spowiadamy każdego dnia przed wieczornymi Mszami świętymi.

 ks. Sebastian Osiński