top
Ogłoszenia 8.05.2022 ROKU – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

8.05.2022 ROKU – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (9.05) – Uroczystość Świętego Stanisława BM, Głównego Patrona Polski; w sobotę (14.05) – Święto Świętego Maciej Apostoła.
  2. W najbliższy piątek – 13.05 – przypada 105. rocznica objawień Matki Najświętszej w Fatimie. Tego dnia – po Mszy św. o godz. 17.00 – odbędzie się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie (modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej z Fatimy, w czasie której będziemy śpiewali Litanię Loretańską). Zapraszamy asystę, prosimy też o przyniesienie ze sobą świec.
  3. Za tydzień na Eucharystii o godz. 10.30 do I Komunii Świętej przystąpi 50-osobowa grupa naszych dzieci. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne, a po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odbywają się każdego dnia po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem czwartku, kiedy to nabożeństwo majowe odbędzie się na zakończenie adoracji – czyli ok. godz. 16.45). W najbliższą środę – 11.05 – nabożeństwo odbędzie się (ok. godz. 17.30)  przed figurą Matki Bożej, znajdującą się przy kościele.
  5. Osobom, które udają się 27 czerwca na pielgrzymkę do Medjugorie przypominamy, iż najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem należy uiścić drugą część wpłaty w Biurze Pielgrzymkowym Caritas przy ul. Wojska Polskiego 2.
  6. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. W minionym tygodniu zostały zakupione dwa konfesjonały klęcznikowe do dolnego kościoła oraz były kontynuowane prace związane z gospodarowaniem (porządkowaniem) terenu przykościelnego.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  8. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich naszych Parafian i Gości. Dużo pokoju w sercu życzymy Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefanię Ćwiękała (l. 85) i śp. Stanisława Tretyn (l. 87), których polecamy w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński