top
Ogłoszenia 8.01.2023 ROKU – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

8.01.2023 ROKU – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Dzisiejszym świętem kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  2. W najbliższy piątek (13.01.2023 roku) odbędą się comiesięczne odwiedziny osób chorych i starszych – od godz. 9.00.
  3. Trwa wizyta duszpasterska (Kolęda). Harmonogram kolędowy na dany tydzień przekazujemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich i umieszczamy na stornie internetowej: duch-swiety.pl. Wodę święconą możemy zabierać ze sobą do domu ze stojącego w kruchcie kościoła naczynia. W czasie trwania Kolędy kancelaria parafialna wieczorem jest nieczynna.
  4. W najbliższą niedzielę (15.01.2023 roku) o godzinie 17.30 w restauracji „Koralowa” rozpocznie się spotkanie opłatkowo-noworoczne Kół Żywego Różańca, Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora „Michelińskie Pasjonatki” oraz Chóru Parafialnego. Chęć udziału w spotkaniu prosimy zgłosić osobom odpowiedzialnym za poszczególne wspólnoty. Po spotkaniu opłatkowym Fundacja Caietanus przygotuje karnawałową potańcówkę pt. “Lata 70, lata 80” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas zabawy będzie wiele niespodzianek przygotowanych przez wnuczęta. Zabawa jest dofinansowana z projektu “Rodzinne mosty” z Fundacji ANWIL.
  5. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary. Zostaną one przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii.
  6. Wychodząc naprzeciw trudnościom związanym z brakiem wolnych miejsc pochówkowych na naszym cmentarzu parafialnym, w tym tygodniu (jeśli pozwolą na to warunki pogodowe) będą kontynuowane prace związane z budową części kolumbarium – 36 nisz, z których każda może pomieścić do 4 urn.
  7. Osoby, które zgłosiły chęć udziału w Parafialnym Balu Charytatywnym (18.02.2023 roku) prosimy o uregulowanie w najbliższych dniach wpłaty. Na liście uczestników balu, na chwilę obecną, znajduje się 150 osób.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp.: Bogusława Daroszewskiego (l. 77), Łucję Ławicką (l. 90) i Jerzego Majewskiego (l. 89). Niech dobry Bóg umocni bliskich osób zmarłych, a zmarłym da życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  9. Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom jak najowocniejszego korzystania z łask, które płyną z przyjętego przez nas Chrztu świętego!

ks. proboszcz Sebastian Osiński