top
Ogłoszenia 7.04.2024 ROKU – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7.04.2024 ROKU – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. W dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego sprawowana będzie o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu Eucharystia za zmarłych. Msza  święta na cmentarzu poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Nie ma dzisiaj Mszy świętej o godzinie 16.00 w kościele.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (8.04) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia). Osoby zainteresowane przystąpieniem w tym roku do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego prosimy o zabranie deklaracji – które są wyłożone na stoliku pod chórem – wypełnienie ich i dostarczenie do zakrystii 8 kwietnia. Obrzęd przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka poczętego będzie miał miejsce w poniedziałek na Mszy świętej o godzinie 6.30 w Karmelu i o godzinie 17.00 w kościele.
  3. W najbliższą sobotę – 13 kwietnia – pod opieką ks. Damiana wyruszy ponad 50-osobowa grupa naszych parafian na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Będzie to nasze włączenie się w diecezjalne dziękczynienie za Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd o godzinie 6.00 (rano) z parkingu przy kościele.
  4. Składane w przyszłą niedzielę na tacę ofiary zostaną przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii. W minionym tygodniu zostały wymienione na nowe dwie pary drzwi do dolnego kościoła (od strony ul. Kościelnej). Koszt inwestycji wyniósł 26 tysięcy złotych. Dziękujemy za troskę o nasze wspólne dobro!
  5. W dniach 15-16 czerwca 2024 roku (sobota i niedziela) organizujemy dwudniową autokarową pielgrzymko-wycieczkę. W programie: Wilczy Szaniec na Mazurach (miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami – dawna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera), Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Stoczek Klasztorny (Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, miejsce w którym więziony był bł. prymas Stefan Wyszyński), Gietrzwałd (sanktuarium, w którym miało miejsce 160 objawień Matki Bożej), Pola Grunwaldzkie, kościół św. Jana w Lubawie oraz kościół farny w Brodnicy (specjalny koncert organowy). Koszt uczestnictwa – 450 złotych od osoby. Opłata obejmuje: transport, ubezpieczenie, bilety wstępu i przewodnika po Wilczym Szańcu, nocleg w Gietrzwałdzie – z obiadokolacją i śniadaniem, niedzielny obiad w restauracji oraz koncert. Zapisy odbywają się w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub u p. Haliny Lewandowskiej.
  6. W przyszłą niedzielę (14.04) będziemy przeżywali Dzień Dobra – radosne świętowanie po oktawie Święta Bożego Miłosierdzia.  Tego dnia – pod hasłem „OBDAROWANI” – Fundacja Caietanus – po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 – rozprowadzać będzie „Ciasteczka pełne dobra”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami, podopiecznych Fundacji Caietanus. Podzielmy się dobrem z potrzebującymi!
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. W nim artykuły o Miłosierdziu Bożym. Zachęcamy do lektury.
  8. Niech Miłosierdzie Boże będzie siłą naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów! Prośmy także o Miłosierdzie dla naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński