top
Ogłoszenia 7.01.2024 ROKU – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

7.01.2024 ROKU – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy i pastorałki – z godnie z tradycją – będziemy śpiewali do 2 lutego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędą się w kościele jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej michelińskiej szkoły, którym gratulujemy i bardzo serdecznie dziękujemy za dzielenie się z nami swymi talentami. Po Mszy św. o godzinie 16.00 (około godz. 17.15) w restauracji „Koralowa” odbędzie się spotkanie opłatkowo-noworoczne Chóru Parafialnego, Kół Żywego Różańca i Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora.
  3. Powoli domykamy listę uczestników Parafialnego Balu Charytatywnego 2024, który odbędzie się 10 lutego 2024 roku w restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Aktualnie zgłoszonych jest około 150 osób, które prosimy o regulowanie wpłat.
  4. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska (Kolęda). Jej harmonogram na dany tydzień podajemy w ramach ogłoszeń parafialnych oraz zamieszczamy na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń przed kościołem. W czasie trwania Kolędy kancelaria parafialna wieczorem jest nieczynna.
  5. Składane w przyszłą niedzielę na tacę ofiary będą przeznaczone na sprawy gospodarcze parafii. Przygotowujemy się aktualnie – także poprzez ofiary kolędowe – do dużej inwestycji: generalnego remontu schodów – głównych i do dolnego kościoła. W ostatnim czasie – w związku z licznymi głosami dotyczącymi słabej jakości nagłośnienia kościoła górnego – został zamontowany sprzęt wzmacniający nagłośnienie.
  6. Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo radości, także z faktu bycia ochrzczonymi w Kościele rzymskokatolickim!
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Anielę Żak (l. 98) i Teresę Kmieć (l. 71). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński