top
Ogłoszenia 6.02.2022 roku – V niedziela zwykła

6.02.2022 roku – V niedziela zwykła

OGŁOSZENIA – 6 lutego 2022 roku – V NIEDZIELA ZWYKŁA
1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki.
W najbliższy piątek (11.02) – we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – będziemy obchodzili XXX Światowy Dzień Chorego. W piątek na Eucharystię
o godzinie 17.00 zapraszamy szczególnie Osoby chcące umocnić się duchowo, poprzez przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych.
2. Z dniem 1 lutego br. funkcję organistki w naszej parafii objęła Pani Karolina Puchalska, która przez ostatnich niemal 10 lat posługiwała w Parafii Świętego Krzyża w Łowiczku. Życzymy Pani Karolinie dużo satysfakcji z pracy na rzecz naszej wspólnoty i przyjmujemy Panią z wielką życzliwością! (Niestety, ze względów osobistych, dzisiaj Pani Karolina jest nieobecna). Wraz z końcem stycznia wieloletnią pracę w naszej parafii zakończył Pan Ryszard Fornalewicz. Bardzo dziękujemy Panu Ryszardowi za jego troskę o sprawy gospodarcze, za poświęcony czas i życzliwość. Jednocześnie życzymy Panu dużo zdrowia!
3. W najbliższą niedzielę – 13.02 – na Mszę świętą o godzinie 12.00 zapraszamy przygotowujące się do I Komunii Świętej dzieci oraz ich rodziców (opiekunów), na Mszę św. o godzinie 16.00 – osoby, które w tym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystiach odbędą się spotkania formacyjno-organizacyjne.
4. Dziękujemy wszystkim Parafianom oraz Przyjaciołom naszej parafii za troskę o jej funkcjonowanie. Za tydzień – druga niedziela miesiąca – zebrane tego dnia na tacę ofiary zostaną przekazane na cele gospodarcze. Także Świetlica Oratorium (która ze względu na obostrzenia pozostaje tymczasowo zamknięta) przekazuje podziękowania za przekazywanie 1% z podatku na jej rzecz.
5. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika Idziemy.
6. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom, Jubilatom i Solenizantom pokoju serca, radości i życzliwości ze strony spotykanych ludzi!
7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jarosława Metelańskiego (l. 60). Łączymy się z bliskimi zmarłego w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński