top
Ogłoszenia 5.09.2021 roku – XXIII Niedziela Zwykła

5.09.2021 roku – XXIII Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (8.09) – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W przyszłą niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej Warszawie-Wilanowie odbędzie się beatyfikacja Stefana kard. Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej. Do 11 września (włącznie) po wieczornych Mszach św. odprawiamy w naszym kościele nowennę przygotowującą nas do przeżycia tego wydarzenia.
 2. Wraz z początkiem września pierwszą część praktyk duszpasterskich w naszej parafii rozpoczął diakon Karol Kropkowski – kleryk VI roku Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Bardzo serdecznie witamy księdza diakona w naszej wspólnocie! Cieszymy się jego obecnością i życzymy doświadczenia dobra i życzliwości!
 3. Dzisiaj o godzinie 12.00 sprawowali będziemy Eucharystię na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022. Zapraszamy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów do wspólnej modlitwy. Dzieci prosimy o przyniesienie ze sobą tornistrów.
 4. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Afgańczykami. Pamiętajmy w modlitwie o cierpiących. Wychodząc ze świątyni możemy wesprzeć ofiarą ludność Afganistanu. Ofiary przekażemy Caritas Polska. Dziękujemy za każdy gest miłości wobec potrzebujących!
 5. W dzisiejsze popołudnie ulicami Włocławka przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą świętą  o godz. 15.00 w kościele św. Stanisława, a zakończy się w Sanktuarium św. Józefa na Zazamczu. Więcej szczegółów na plakacie.
 6. Rozpoczynamy przygotowania dzieci i młodzieży do przyjęcia poszczególnych sakramentów świętych. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 12.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich, które chcą przystąpić w maju 2022 roku do I Komunii Świętej w naszej parafii – oraz ich rodziców (opiekunów prawnych). Uczniów klas ósmych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku szkolnym zapraszamy (wraz z ich rodzicami) w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 16.00. Po tych Eucharystiach odbędą się spotkania informacyjno-organizacyjne.
 7. Organizujemy z Kołem Żywego Różańca w dniach 25-26 września wyjazd do Szklarskiej Poręby i jej okolic. Informacje i zapisy na wyjazd u ks. proboszcza Sebastiana, bądź u pani Haliny Lewandowskiej.
 8. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny parafii.
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. W zakrystii są również do nabycia różnego rodzaju kalendarze ścienne na rok 2022.
 10. Życzymy wszystkim dużo pokoju ducha oraz silnej wiary! Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Mariannę Józefę Czerwiecką (l. 79). Łączymy się z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…