top
Ogłoszenia 5.03.2023 ROKU – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5.03.2023 ROKU – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary dla polskich misjonarzy na realizację ich trudnej misji.
  2. W wymiarze diecezjalnym przeżywamy dzisiaj ósmą niedzielę Nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji. Po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę zawierzenia się Matce Najświętszej. Po Eucharystii o godz. 16.00 odbędą się modlitwy nowennowe, różaniec i Apel Jasnogórski.
  3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii – Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy świętej o godzinie 16.00 – Gorzkie Żale.
  4. Składane w przyszłą niedzielę na tacę ofiary przeznaczymy na sprawy gospodarcze naszej parafii. W kończącym się tygodniu trwały prace związane z pilną koniecznością wymiany elementów przerdzewiałej blachy oraz innych elementów zabezpieczających na dachu naszego kościoła. Przy bardziej sprzyjających warunkach pogodowych takie prace będą prowadzone na całym dachu.
  5. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do rozwijania swej wiedzy religijnej. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia (w cenie 10 złotych) baranki wielkanocne Caritas. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  6. Życzymy wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom doświadczenia łaski od Pana Boga w życiu codziennym. W tym tygodniu  (w środę) przypada Dzień Kobiet – polecamy wszystkie Panie opiece Matki Bożej!
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mariannę Kowalską (l. 82) i śp. Zdzisława Adamskiego (l. 71). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński