top
Ogłoszenia 5.02.2023 ROKU – V NIEDZIELA ZWYKŁA

5.02.2023 ROKU – V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj przypada siódma niedziela Nowenny przed nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji. Po Mszy św. o godz. 16.00 odbędą się modlitwy nowennowe, różaniec i Apel Jasnogórski.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (6.02) – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczeństwa; w piątek (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki.
  3. W najbliższą sobotę (11.02) przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w dolnym kościele odbędzie się modlitewne spotkanie osób chorych okręgu włocławskiego naszej diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: od godziny 10.45 do 11.20 – adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej, o godzinie 11.30 – Msza święta z sakramentem namaszczenia chorych.
  4. W najbliższą niedzielę – 12.02 – oprawę muzyczną Mszy świętych o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 zapewni nam 25-osobowa Orkiestra Dęta z Grabkowa. Tego dnia będziemy mieli także okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego pt. Wszystko o miłości w poezji ks. Twardowskiego. To walentynkowe wydarzenie organizujemy wraz z Fundacją ANWIL i Fundacją CAIETANUS. Zapraszamy!
  5. Przy wyjściu z kościoła Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków na przygotowanie bonów żywnościowych dla osób potrzebujących naszego wsparcia. Składane za tydzień na tacę ofiary będą przeznaczone na sprawy gospodarcze.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Życzymy wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom pogody ducha i zdrowia ciała. Osobom korzystającym z ferii życzymy bezpiecznego i dobrego wypoczynku!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas: śp. Bohdana Mariana Wiciun (l. 90) i śp. Krzysztofa Wiesława Filipiaka (l. 64). Łączymy się z bliskimi osób zmarłych, za które ofiarujmy modlitwę: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. proboszcz Sebastian Osiński