top
Ogłoszenia 4.06.2023 ROKU – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

4.06.2023 ROKU – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. W tym tygodni w liturgii: w poniedziałek (5.06) – wspomnienie św. Bonifacego; w czwartek (8.06) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w sobotę (10.06) – wspomnienie bł. Bogumiła, Patrona Diecezji.
 2. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (8.06), sprawowane będą Msze św. o godzinach: 7.30 (Karmel), 9.00 i 10.30 (kościół). Podczas Mszy św. o godzinie 10.30 dzieci z klas IV przystąpią do Komunii Świętej Rocznicowej. Po tej Eucharystii odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: przy Siostrach Karmelitankach (róg ul. Kościelnej i ul. Pszczelej), przy Domu Dziecka Paulinka (ul. Michelińska), przy posesji Państwa Lewandowskich (ul. Parkowa) i przy kościele. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy asystę procesyjną (także w strojach kujawskich), dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do niesienia szarf oraz mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu.
 3. W Uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca), we Włocławku, w parku na Słodowie, o godzinie 20:00, odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej „Uwielbienie”. W związku z trwającym w naszej diecezji jubileuszem 900-lecia, po trzech latach przerwy, koncert ten będzie uwielbieniem Boga za dar Najświętszego Sakramentu i Jubileusz naszej diecezji. Wstęp na koncert jest wolny. Szczegóły dotyczące artystów i wykonawców koncertu, podane są na plakacie, na tablicy ogłoszeń (w gablocie). Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.
 4. Działając w oparciu o kan. 87 § 1 KPK, wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 9 czerwca 2023 roku, bp. Krzysztof Wętkowski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK) i zachowania pokutnego charakteru piątku (kan. 1250 KPK). W zamian ks. biskup zachęca wiernych po podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków miłości i pobożności.
 5. W sobotę (1.07) o godzinie 15.00 sprawowana będzie na Msza św. polowa na Potoku – w lesie, gdzie znajduje się krzyż i ołtarz. Mieszkańców Potoku prosimy o przygotowanie miejsca modlitwy. Dojazd do miejsca sprawowanych nabożeństw jest możliwy przez Potok lub z początkowego odcinka drogi prowadzącej do Smólska (postaramy się, aby szlaban prowadzący do lasu było tego dnia otwarty, ustawione zostaną także tabliczki informujące). Zapraszamy!
 6. Chcielibyśmy, by trwałym owocem naszych Misji Świętych i peregrynacji figury św. Michała Archanioła, było Bractwo Szkaplerza Św. Michała, które będzie szerzyło cześć św. Archanioła i aniołów. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych, którzy przyjęli szkaplerz na pierwsze spotkanie organizacyjne w środę 7 czerwca br. po Mszy św. wieczornej do „Oratorium” w dolnym kościele.
 7. Od soboty (3.06) prowadzone są prace związane ze zmianą platformy obsługującej stronę internetową naszej parafii. W związku z tym, przez kilka najbliższych dni, parafialna strona internetowa nie będzie dostępna. Przepraszamy za utrudnienia.
 8. Składane za tydzień na tacę ofiary zostaną przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii. Tuż przed Misjami Świętymi zakończyły się prace związane z generalnym remontem schodów do zakrystii dolnej i górnej. W niedługim czasie rozpoczną się prace związane z remontem powierzchni poprzedzającej schody główne. Znajdujące się tam do niedawna płytki uległy znacznemu zniszczeniu i stwarzały niebezpieczeństwo przy wchodzeniu na schody. W dalszej przyszłości czeka nas remont generalny całych schodów.
 9. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj comiesięczną zbiórkę datków na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za każde wsparcie tej inicjatywy.
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
 11.  Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo radości w sercu!

 ks. Sebastian Osiński