top
Ogłoszenia 31.10.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

31.10.2021 ROKU – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 1. Jutro (1.11) – w Uroczystość Wszystkich Świętych – Eucharystie będą sprawowane o godzinach: 30 (Karmel)9.00 (kościół parafialny)12.00 (cmentarz parafialny). Msza św. na cmentarzu będzie poprzedzona procesją z wypominkami za zmarłych. Można jeszcze zamawiać wypominki jednorazowe i całoroczne.
  Zbierane 1 listopada w kościele i na cmentarzu ofiary przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
 2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele – od godziny 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w górnym kościele), I piątek miesiąca (spowiedź od godziny 16.30 – w górnym kościele; odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00), I sobota miesiąca (modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, spotkanie Koła Żywego Różańca – o godzinie 16.15 modlitwa różańcowa w górnym kościele, po Mszy świętej spotkanie w Oratorium).
 3. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji tych, którzy odeszli. Aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych, należy spełnić zwykłe warunki odpustu zupełnego. Są nimi: stan łaski uświęcającej (niekoniecznie zawsze spowiedź); przyjęcie Komunii Świętej; w modlitwa w intencjach, które na każdy miesiąc wyznacza Ojciec Święty (nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić taką intencję); wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (nawet lekkiego).
  W dniach od 2 do 8 listopada 15 minut przed wieczorną Mszą św. – będziemy się modlili w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty parafialnej.
 4. Wraz z Jeździeckim Klubem Sportowo-Rekreacyjnym „Michelin” zapraszamy w najbliższą sobotę (6.11) – w ramach uroczystości ku czci św. Huberta – na Mszę św. polową, która będzie sprawowana o godzinie 13.00 na placu przed naszym kościołem. W Eucharystii wezmą udział członkowie klubu, sympatycy jeździectwa oraz konie.
 5. Tradycyjnie – w ostatnią niedzielę miesiąca – Parafialna Akcja Charytatywna przy wyjściu z kościoła zbiera dzisiaj datki na bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
 6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
 7. Życzymy wszystkim dużo pokoju w duszy i silnej wiary w życie wieczne!
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Ryszarda Stęcznego (l. 73) i Śp. Wojciecha Bojańczyka (l. 25). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński