top
Ogłoszenia 31.07.2022 ROKU – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2022 ROKU – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w sobotę (6.08) – Święto Przemienienia Pańskiego.
    Przed nami także: I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele – od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu), I piątek miesiąca (spowiedź od godziny 17.30; odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00), I sobota miesiąca (wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa odbędzie w tym miesiącu wyjątkowo w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00).
  2. W najbliższą niedzielę (7.08) rozpoczniemy Nowennę przed nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji. Po Mszy św. o godzinie 16.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy nowennowe i różaniec. Modlitwę zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy!
  3. W sobotę (6.08) Eucharystią o godzinie 6.00 w Katedrze rozpocznie się  Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę.
  4. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków na rzecz potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.
  5. Mobilne Centrum Badań organizuje jutro – 1 sierpnia na parkingu przy naszym kościele o godzinie 17.30 – badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Szczegóły na plakatach.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury!
  7. Życzymy naszym Gościom, Parafianom, Solenizantom i Jubilatom pokoju serca i zdrowia!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariolę Hosa (l. 63), którą polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński