top
Ogłoszenia 30.07.2023 ROKU – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2023 ROKU – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; we wtorek (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego; w piątek (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. Przed nami także: I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu (adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w dolnym kościele); I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa od godziny 17.30 w dolnym kościele; I sobota miesiąca – modlitwa różańcowa o godzinie 17.15 w dolnym kościele, po Mszy św. spotkanie Koła Żywego Różańca w Oratorium.
  2. W sobotę – 5.08 – przez naszą parafię będzie przechodziła 41. Franciszkańska Piesza Pielgrzymka Brodnica – Jasna Góra. Pielgrzymi, w godzinach przedpołudniowych, zatrzymają się przy naszym kościele.
  3. Z okazji Nawiedzenia Matki Bożej w znaku kopii Ikony Jasnogórskiej i Jubileuszu 900-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej Wydział Duszpasterstwa Ogólnego organizuje konkurs pod nazwą „Szlak jubileuszowy po Diecezji Włocławskiej”. Celem konkursu jest poznanie najważniejszych miejsc kultu Diecezji Włocławskiej, tj. sanktuariów oraz wybranych kościołów. W poniedziałek (14.08.2023 r.) organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuariów: Urodzin i Chrztu Świętego Maksymiliana Kolbego w Zduńskiej Woli, Świętego Józefa w Sieradzu, Matki Bożej Charłupskiej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej, Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich, Przemienienia Pańskiego w Galewie oraz Kolegiaty Świętego Floriana w Uniejowie. Koszt uczestnictwa – 100 złotych od osoby. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii, kancelarii parafialnej lub u p. Haliny Lewandowskiej.
  4. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku oferuje bezpłatną usługę transportową DOOR-TO-DOOR na terenie Włocławka oraz powiatu włocławskiego. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń przed i w kościele oraz w siedzibie MOPR przy ul. Ogniowej 8/10.
  5. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków na pomoc potrzebującym wsparcia. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy wszystkim wielu łask od Pana Boga!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Elżbietę Zaborowicz (l. 86). Łączymy się z bliskimi zmarłej w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński