top
Ogłoszenia 30.01.2022 ROKU – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

30.01.2022 ROKU – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko, w środę (2.03) – Święto Ofiarowania Pańskiego, w sobotę (5.03) – wspomnienie św. Agaty.
    Przed nami: I czwartek miesiąca (adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 w dolnym kościele), I piątek miesiąca (odwiedziny Osób chorych i starszych od godziny 9.00) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 modlitwa różańcowa w dolnym kościele, po Mszy świętej spotkanie Koła Żywego Różańca).
  2. Przypadające w najbliższą środę Święto Ofiarowania Pańskiego (tradycyjnie nazywane  Świętem Matki Bożej Gromniczej) jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego(dniem modlitw w intencji osób powołanych do życia zakonnego, i o nowe powołania). Pamiętajmy w naszych modlitwach o Siostrach i Braciach zakonnych – szczególnie o tych, których zgromadzenia mają swe domy na terenie naszej parafii. Msze święte z obrzędem błogosławieństwa gromnic będą sprawowane 2 lutego o godzinach: 6.30 (Karmel), 9.00 i 17.00 (dolny kościół). Wychodząc tego dnia ze świątyni będziemy mogli złożyć ofiarę na rzecz zakonów kontemplacyjnych z terenu naszej diecezji.
  3. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika Idziemy, który możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.
  4. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom, Jubilatom i Solenizantom światła Ducha Świętego!
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp.: Teresę Paczewską-Kuczyńską (l. 67) i Gabrielę Wąsacz (l. 100). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński