top
Ogłoszenia 3.07.2022 ROKU – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

3.07.2022 ROKU – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (6.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w piątek (8.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli.
    Przed nami I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu w kapłaństwie i życiu konsekrowanym. Przypominamy, iż w tym miesiącu odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną odbędą się wyjątkowo w czwartek (7.07) od godziny 9.00.
  2. Przez lipiec i sierpień wieczorne Msze święte są sprawowane w tygodniu o godzinie 18.00 (zasadniczo w dolnym kościele) . Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  3. Wraz z Konferencją Episkopatu Polski oraz Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji na rzecz potrzebujących. „Paczka dla Ukrainy”. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone listy produktów, które możemy dostarczać do czwartku włącznie do kościoła (w kruchcie są wystawione kartony, do których możemy składać nasze dary). Dziękujemy za życzliwość!
  4. Wraz z Parafią św. Jana we Włocławku chcemy zorganizować w dniach 30.09 – 11.10.2022 roku ciekawą (11-dniową) pielgrzymkę śladami św. Pawła: Grecja-Serbia-Macedonia. Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Koszt uczestnictwa: 400 euro + ok. 1, 500 złotych. Szczegółowe informacje o pielgrzymce znajdziemy także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
  5. Złożone w przyszłym tygodniu na tacę ofiary zostaną przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii. Aktualnie trwa wymiana 15 okien w domu plebanijnym.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Życzymy naszym Gościom, Parafianom, Solenizantom i Jubilatom dobrej kondycji duchowej, jak i fizycznej. Wszystkim przebywającym, czy udającym się na wakacje, życzymy dobrego odpoczynku!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas: Śp. Zdzisławę Szatkowską (l. 80). Łączymy się z bliskim zmarłej, dla której prosimy: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński