top
Ogłoszenia 3.04.2022 ROKU – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3.04.2022 ROKU – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy dzisiaj ostatni dzień Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Bogusławowi Laskowskiemu za przeprowadzenie naszych ćwiczeń duchowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji i osobom zaangażowanym w ich organizację i przebieg.
 2. Za tydzień – Niedzielą Męki Pańskiej – rozpoczniemy Wielki Tydzień. Podczas wszystkich Mszy św. będziemy błogosławili palmy. Na Mszy św. o godzinie 12.00 będziemy się modlili w intencji kan. Dionizego Lewandowskiego z racji imienin (które przypadają 8.04).
 3. Po dwóch latach przerwy powracamy do tradycyjnych inicjatyw wielkopostnych:
  – do Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii; wyruszy ona w piątek (8.04) o godzinie 17.30 sprzed kościoła; zapraszamy do wspólnej modlitwy; będzie to ostatnia Droga Krzyżowa w tegorocznym Wielkim Poście;
  – do konkursu na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną; zachęcamy rodziny, dzieci, młodzież i osoby dorosłe do przygotowania palm, rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową (10.04) po Eucharystii o godzinie 12.00.
 4. W najbliższą sobotę (9.04) obędzie w naszej parafii Rejonowe Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. W ramach tegoż spotkania, Eucharystii o godzinie 12.00, będzie przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 5. W przyszłą niedzielę (10.04) po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. Złożone dzisiaj na tacę ofiary zostaną przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną kościoła. W przyszłą – II niedzielę miesiąca – taca gospodarczo-inwestycyjna.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik Idziemy. Ponadto do nabycia są (w cenie 10 złotych) baranki wielkanocne do święconki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na prowadzone przez Caritas Diecezji Włocławskiej: Dom Dziecka, Dom Samotnej Matki, Środowiskową Świetlicę Caritas, Centrum Pielęgnacyjne, Schronisko dla Bezdomnych, Ogrzewalnię i Centrum Wolontariatu.
 8. Życzymy wszystkim jak najlepszego przygotowania ducha na Wielki Tydzień!
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Longina Olszewskiego (l. 75). Łączymy się z bliskimi zmarłego w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński