top
Ogłoszenia 28.08.2022 ROKU – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022 ROKU – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (29.08) – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w sobotę (3.09) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
    Przed nami także: I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele – od godziny 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu), I piątek miesiąca (spowiedź w dolnym kościele od godziny 16.30 – zapraszamy dzieci i młodzież do odbycia spowiedzi świętej u progu nowego roku szkolnego; odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00), I sobota miesiąca (modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, spotkanie Koła Żywego Różańca – o godzinie 16.15 modlitwa różańcowa w dolnym kościele, po Mszy świętej spotkanie w Oratorium).
  2. Od 1 września wieczorne Msze święte w tygodniu sprawowane będą o godzinie 17.00. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach; 00-9.00 i 18.00-19.00.
  3. W przyszłą niedzielę (4.09) o godzinie 12.00 będziemy sprawowali Eucharystię na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023. Zapraszamy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów naszej szkoły do wspólnej modlitwy. Dzieci prosimy o przyniesienie ze sobą tornistrów – dokonamy błogosławieństwa przyborów szkolnych. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które chcą przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii świętej w naszej parafii.
  4. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórkę datków na rzecz najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za każdy gest życzliwości wobec potrzebujących pomocy!
  5. Parafia św. Józefa we Włocławku organizuje dwudniową pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w pierwszy weekend września. Start w sobotę o 10:00 i dojazd do Lichenia, w niedzielę odcinek Licheń – Kalisz. Powrót w niedzielę busami do Włocławka. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej św. Józefa.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  7. Życzymy wszystkim obfitości darów Ducha Świętego i dziękujemy za wspólną modlitwę!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Izabelę Hosa (l. 95) i Barbarę Głowacką (l. 64). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…