top
Ogłoszenia 28.04.2024 ROKU – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04.2024 ROKU – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (29.04) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej (Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego), w czwartek (2.05) – wspomnienie św. Atanazego (I czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 w górnym kościele, zakończona nabożeństwem majowym; Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej), w piątek (3.05) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (niedzielny porządek Mszy św., spowiedź I-piątkowa przed każdą Mszą św.; święto Konstytucji 3 Maja), w sobotę (2.05) – wspomnienie św. Floriana (I sobota miesiąca, odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach od godziny 9.00, modlitwa różańcowa i modlitwy w ramach Adopcji Duchowej Dzieci w górnym kościele o godzinie 15.15 – zakończone nabożeństwem majowym).
 2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godzinie 12.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odbywały się będą przez cały miesiąc w górnym kościele – zasadniczo po wieczornych Mszach świętych. W tym tygodniu – w czwartek i sobotę nabożeństwo majowe odbędzie się przed wieczorną Mszą świętą.
 4. W przyszłą niedzielę (5.05)o godzinie14.30na Potoku – w lesie, gdzie znajduje się kapliczka Matki Bożej i ołtarz polowy – sprawowana będzie Msza święta polowa. Do miejsca modlitwy najlepiej jest dotrzeć skręcając w prawo z szosy prowadzącej do Smólska (w rozpoczynającą się szlabanem drogę do lasu; postaramy się, aby tego dnia szlaban był otwarty, przy ulicy umieszczone będą tabliczki informacyjne). W przypadku nieodpowiedniej pogody (np. deszczu) Msza święta odbędzie się w innym terminie.
 5. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj przed świątynią comiesięczną zbiórkę datków na pomoc potrzebującym wsparcia. Dziękujemy za każdą ofiarę!
 6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy – podwójny – numer tygodnika Idziemy, w cenie 8 złotych. Zachęcamy do lektury.
 7. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy doświadczenia wielu łask od Pana Boga oraz opieki Matki Bożej w maryjnym miesiącu, którym jest maj. Życzymy także udanej majówki!
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp. Jerzego Stańczyka (l. 86). Łączymy się z bliskimi zmarłego w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

  ks. Sebastian Osińsk
  i