top
Ogłoszenia 28.01.2024 ROKU – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2024 ROKU – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy dzisiaj 71. Światowy Dzień Trędowatych, którego hasło zaczerpnięte jest z Ewangelii według św. Łukasza i brzmi: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36).
 2. Decyzją ks. biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, od czwartku (1.02), posługę w naszej parafii – w charakterze pomocy duszpasterskiej – rozpocznie  ks. Dawid Brauer. Jesteśmy wdzięczni ks. biskupowi za duszpasterskie wsparcie naszej parafii!
 3. W tym tygodniu w liturgii: w środę (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko; w piątek (2.02) – Święto Ofiarowania Pańskiego.
  Przed nami: I czwartek miesiąca (adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 w dolnym kościele), I piątek miesiąca (spowiedź święta od godziny 16.30 w dolnym kościele) oraz I sobota miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, modlitwa różańcowa w dolnym kościele o godzinie 16.15, po Eucharystii spotkanie Kół Żywego Różańca w Świetlicy „Oratorium”).
 4. Przypadające w najbliższy piątek Święto Ofiarowania Pańskiego (tradycyjnie nazywane  Świętem Matki Bożej Gromniczej) jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego (dniem modlitw w intencji osób powołanych do życia zakonnego, i o nowe powołania). Pamiętajmy w naszych modlitwach o siostrach i braciach zakonnych – szczególnie o tych, których zgromadzenia mają swe domy na terenie naszej parafii. Msze święte z obrzędem błogosławieństwa gromnic będą sprawowane 2 lutego o godzinie: 6.30 (Karmel) i 17.00 (dolny kościół). 2 lutego będziemy mogli złożyć ofiarę na rzecz zakonów kontemplacyjnych z terenu naszej diecezji.
 5. Przed nami ostatni tydzień tegorocznej wizyty duszpasterskiej (Kolędy). Harmonogram kolędowy przekazujemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich i umieszczamy na stornie internetowej: duch-swiety.pl. W czwartek (1.02) odbędzie się kolęda uzupełniająca. Parafianie, którzy nie mogli przyjąć Kolędy w wyznaczonym dniu, mogą w zakrystii lub kancelarii, zgłaszać wolę przyjęcia kolędowego błogosławieństwa.
 6. Do czwartku włącznie – z racji trwania Kolędy kancelaria parafialna wieczorem będzie nieczynna.
 7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury!
 8. Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo miłości i pokoju w sercu!
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Dariusza Muszalika (l. 59), Mieczysława Rameckiego (l. 74) i Włodzimierza Banasiaka (l. 67). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński