top
Ogłoszenia 27.08.2023 ROKU – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023 ROKU – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (28.08) – wspomnienie św. Augustyna; we wtorek (22.08) – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek (1.09) – wspomnienie bł. Bronisławy.
    Przed nami także I piątek miesiąca(spowiedź w dolnym kościele od godziny 16.30 – zapraszamy dzieci i młodzież do odbycia spowiedzi świętej u progu nowego roku szkolnego; odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00), I sobota miesiąca (Ze względu na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów w Błennej, Brdowie, Dobrowie, Galewie, Skulsku i Licheniu, która wyruszy sobotę /2.09/ o godzinie 6.30 sprzed kościoła – nie będzie spotkania Koła Żywego Różańca).
  2. W najbliższą środę (30.08) zapraszamy na międzypokoleniowe spotkanie pt. „Babie lato”, które odbędzie się na placu przykościelnym. Zabawa rozpocznie się o godzinie 16.00. W czasie imprezy będzie grill, atrakcyjne zabawy dla dzieci i dorosłych. Muzyczną oprawę i konkurencje poprowadzi wodzirej Marceli z Torunia. Klub Kajetan przygotuje loterię fantową, w której głównymi nagrodami będą: lot samolotem – ufundowany przez Aeroklub Włocławski, nagroda od salonu „Rowery Jamróz”, voucher do gabinetu Gralewskadiet oraz  MediKor – na masaż relaksacyjny i inne niespodzianki. Organizatorami spotkania są: Fundacja Caietanus, Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora, nasza parafia – ze wsparciem grup parafialnych. Inicjatywa będzie realizowana z projektu „Międzypokoleniowe spotkania”, dofinansowanego z Fundacji Anwil. Zapraszamy!
  3. Od 1.09 wieczorne Msze święte w tygodniu sprawowane będą o godzinie 17.00. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach; 8.00-9.00 i 18.00-19.00.
  4. W przyszłą niedzielę (3.09) w czasie Eucharystii o godzinie 12.00 będziemy polecali Panu Bogu rozpoczynający się 1 września rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów naszej szkoły do wspólnej modlitwy. Dzieci prosimy o przyniesienie ze sobą tornistrów – dokonamy błogosławieństwa przyborów szkolnych. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które chcą przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii świętej w naszej parafii.
  5. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj przed kościołem comiesięczną zbiórkę datków na rzecz pomocy potrzebującym. Dziękujemy za każdy gest dobroci.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy oraz kalendarze ścienne na rok 2024.
  7. Życzymy wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom wiary, nadziei i miłości!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Zofię Olejniczak (l. 90) i Janusza Sławińskiego (l. 86). Łącząc się w modlitwie z bliskimi zmarłych prośmy: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński