top
Ogłoszenia 27.02.2022 ROKU – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27.02.2022 ROKU – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Najbliższą środą – 2.03 – rozpoczniemy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze święte – z obrzędem posypania głów pobłogosławionym popiołem – o godzinach: 6.30 (Karmel), 9.00 i 18.00 (kościół górny). W tym roku – zgodnie z prośba Ojca Świętego Franciszka – Środa Popielcowa będzie obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Od 2 do 6 marca przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty W piątek (4.03) – święto św. Kazimierza.
  2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca (godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 w dolnym kościele),I piątek miesiąca (spowiedź od godz. 16.30, odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 modlitwa różańcowa w dolnym kościele, po Mszy świętej spotkanie Koła Żywego Różańca).
  3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa (konkurs dla dzieci uczestniczących w tym nabożeństwie); w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu w Okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Osobom, które w ostatnim czasie wsparły materialnie naszą parafię, dziękujemy za wrażliwość i dobre serce.
  5. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę datków na rzecz potrzebujących. Dziękujemy za włączanie się w tę inicjatywę! W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę, w Środę Popielcową oraz w najbliższą niedzielę zostanie przeprowadzona do puszek zbiórka ofiar na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. W naszej parafii – w niedzielę 13 marca – będziemy gościli na Mszach świętych zespół „Czeremszyna” z Tarnopola na Ukrainie. Poprzez swoje koncerty członkowie zespołu zbierają fundusze na domy dziecka.
  6. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika Idziemy.
  7. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom, Jubilatom i Solenizantom owocnego czasu Wielkiego Postu!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Edwarda Kurka (l. 68), Alodię Kaca (l. 95) i Lecha Waszkielewicza (l. 79). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński