top
Ogłoszenia 26.12.2021 ROKU – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

26.12.2021 ROKU – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

  1. Trwa Oktawa Narodzenia PańskiegoW tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 27.12 – Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, we wtorek – 28.12 – Święto Świętych Młodzianków Męczenników, w sobotę – 1.01 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (dzień modlitw o pokój w Ojczyźnie i na całym świecie; niedzielny porządek Mszy św.).
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sylwestrowy wieczór. O godzinie 16.00 rozpocznie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona nabożeństwem przebłagalno-dziękczynnym za rok 2021. O godzinie 17.00 Msza św. na zakończenie roku. W tym tygodniu nie ma adoracji w czwartek.
  3. Biskup Krzysztof Wętkowski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 31 grudnia 2021 roku. Biskup włocławski w zamian zachęca wiernych do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków miłości i pobożności.
  4. Trwają zapisy na tegoroczna wizytę duszpasterską. Osoby chcące przyjąć Kolędę prosimy o zgłoszenie swej deklaracji do 31 grudnia (w kościele, kancelarii, telefonicznie lub mailowo). W Nowy Rok (1 stycznia) i w niedzielę 2 stycznia podamy plan Kolędy.
  5. Dzisiaj – jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca – Parafialna Akcja Charytatywna (przy wyjściu z kościoła) przeprowadza zbiórkę ofiar na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, do którego załączony jest kalendarz na rok 2022.
  7. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dużo pokoju w sercu i pomyślności na każdy dzień! Szczególnie dziś pamiętamy w naszych modlitwach o rodzinach.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Piotra Kaliszczaka (l. 63) i śp. Barbarę Jasińską (l. 66). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński