top
Ogłoszenia 26.09.2021 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.09.2021 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego á Paulo, we wtorek – wspomnienie św. Wacława, w środę – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  Przed nami także: I piątek miesiąca (spowiedź od godziny 16.30 – w górnym kościele; odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00), I sobota miesiąca (modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, spotkanie Koła Żywego Różańca – po wieczornej Eucharystii modlitwa różańcowa w górnym kościele, a po Mszy świętej spotkanie w Oratorium).
 2. Niebawem pierwszą część praktyk duszpasterskich w naszej parafii zakończy ks. diakon Karol Kropkowski. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. diakonowi Karolowi za wszelkie dobro, życzymy dużo pomyślności w mającym się niebawem rozpocząć ostatnim roku studiów w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku i czekamy na ks. diakona w Wielkim Poście.
 3. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 12.00 dzieci z klas trzecich otrzymają pobłogosławione różańce.
 4. W piątek rozpoczniemy październik, który w naszej tradycji łączy się ze wspólnotowym odmawianiem modlitwy różańcowej. Każdego dnia po wieczornej Eucharystii będziemy modlili się w świątyni – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – na różańcu. Zapraszamy serdecznie do tej modlitwy rodziny, dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Modlitwa różańcowa łączy się z możliwością uzyskania szczególnych łask. Każdego dnia po Różańcu będziemy losowali dwie figurki Matki Najświętszej(przez dzieci i dorosłych). Tym sposobem, w znaku figur, Maryja będzie pielgrzymowała po domach naszej parafii. Na koniec miesiąca obie figurki trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin. Jednocześnie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie „Mój Różaniec”. Konkurs ten polega na zebraniu 20 naklejek, które wklejone do specjalnych indeksów, uzupełnią brakujące fragmenty obrazków z tajemnicami różańcowymi. Konkursowych obrazków nie będziemy rozdawali na niedzielnym różańcu (wówczas dzieci przychodzą na Mszę św. o godzinie 12.00).
 5. W najbliższą sobotę w Bazylice Katedralnej we Włocławku odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 modlitwą różańcową. Następnie ks. Antoni Poniński wygłosi prelekcję ukazującą związki bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z diecezją włocławską. Punktem kulminacyjnym będzie Msza św. o godz. 11.00, z dziękczynnym Te Deum, sprawowana pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Wętkowskiego.
 6. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj comiesięczną zbiórkę datków na bony żywnościowe dla potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
 7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz kalendarze na rok 2022.
 8. Życzymy wszystkim radości i pokoju serca! Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Jolantę Janinę Przybyszewską (l. 63) i Śp. Kazimierza Jerzego Rogiewicza (l. 76). Łączymy się z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich oraz naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz