top
Ogłoszenia 26.02.2023 ROKU – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.02.2023 ROKU – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W tym tygodniu w liturgii: I czwartek miesiąca (adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 w dolnym kościele), I piątek miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź święta od godziny 16.30 w górnym kościele) oraz I sobota miesiąca i jednocześnie Święto Św. Kazimierza. W przyszłą niedzielę (5.03) będzie przypadała ósma niedziela Nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji. Po Mszy św. o godz. 16.00 odbędą się modlitwy nowennowe, różaniec i Apel Jasnogórski.
  2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. godz. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy świętej o godzinie 16.00 (ok. godz. 16.45) Gorzkie Żale. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu w Okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W sobotę – 25 marca – w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia będzie miał miejsce w naszej parafii Dzień Przedświątecznej Spowiedzi Świętej. Dzień później – w niedzielę 26 marca – odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia, który poprowadzi ks. dr Rafał Kamiński, michalita i prodziekan Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie.
  4. Dzisiaj – po Mszy świętej o godzinie 12.00 – odbędzie spotkanie formacyjno-organizacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców, a po Mszy świętej o godzinie 16.00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  5. Ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski składa serdeczne podziękowania naszym parafianom oraz duszpasterzom za bezinteresowną pomoc obywatelom Ukrainy w okresie od roku trwającej tam wojny. Wychodząc dzisiaj ze świątyni możemy wesprzeć dzisiaj działalność pomocową Parafialnej Akcji Charytatywnej na rzecz potrzebujących.
  6. Składamy serdeczne podziękowania Pani Dorocie Konopka, która przed wiele ostatnich lat dbała o dekoracje w naszej świątyni. Za wszelkie dobro i poświecenie niech Pan Bóg otacza Panią i Pani Bliskich swym błogosławieństwem.
  7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy.
  8. Życzymy wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom dobrego czasu Wielkiego Postu.

 ks. Sebastian Osiński