top
Ogłoszenia 25.09.2022 ROKU – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022 ROKU – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (27.09) – wspomnienie św. Wincentego á Paulo; w środę (28.09) – wspomnienie św. Wacława; w czwartek (29.09) – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek (30.09) – wspomnienie św. Hieronima; w sobotę (1.10) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i I sobota miesiąca.
 2. W sobotę rozpoczniemy październik, który w naszej tradycji łączy się ze wspólnotowym odmawianiem modlitwy różańcowej. Każdego dnia po wieczornej Eucharystii będziemy modlili się w świątyni – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – na różańcu. Zapraszamy serdecznie do tej modlitwy rodziny, dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Modlitwa różańcowa łączy się z możliwością uzyskania szczególnych łask. Każdego dnia po Różańcu będziemy losowali dwie figurki Matki Najświętszej (przez dzieci i dorosłych). Tym sposobem, w znaku figur, Maryja będzie pielgrzymowała po domach naszej parafii. Na koniec miesiąca obie figurki trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin.
 3. Za tydzień przypada trzecia niedziela Nowenny przed nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej diecezji. Po Mszy św. o godzinie 16.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy nowennowe, różaniec i Apel Jasnogórski
 4. Organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę autokarową do Częstochowy – w sobotę 22 października 2022 roku. Koszt uczestnictwa – 100 złotych od osoby. Zapisy osób chętnych odbywają się w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub u Pani Haliny Lewandowskiej.
 5. Dzisiaj odbędą się spotkania formacyjne:
  – po Mszy św. o godz. 12.00 – dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców;
  – po Mszy św. o godz. 16.00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj comiesięczną zbiórkę datków na bony żywnościowe dla potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
 7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Do nabycia są również różnego rodzaju kalendarze na rok 2023 (ścienne i książkowe).
 8. Za tydzień (2.10) będzie możliwość nabycia ciekawej pozycji książkowej pt. Św. Józef Sebastian Pelczar w służbie Bogu i człowiekowi. To przygotowana dla dzieci i młodzieży książka, autorstwa zamieszkującej w Michelinie siostry Antonetty Roguskiej – sercanki.
 9. Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom i Gościom życzymy radości i pokoju serca! Bezpiecznego pielgrzymowania we wtorek do Lichenia życzymy Patrykowi i młodzieży!