top
Ogłoszenia 25.07.2021 roku – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021 roku – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka przeżywamy dzisiaj – w przededniu wspomnienia św. Joachima i Anny, Rodziców N.M.P – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w czwartek (29.07) – wspomnienie św. Marty, w sobotę (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
  2. 25 lipca to dzień liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej też racji po każdej Mszy świętej odbywa się dzisiaj błogosławieństwo kierowców oraz ich pojazdów. Tradycyjnie, składane przy tej okazji ofiary przekażemy misyjnemu stowarzyszeniu Miva Polska, które niesie pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu.
  3. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze święte w tygodniu sprawowane są o godzinie 18.00Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
  4. W Parafii Katedralnej trwają zapisy na 33. Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę.
  5. W Świetlicy ORATORIUM trwają półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz możemy wesprzeć Parafialną Akcję Charytatywną, która przeprowadza comiesięczną zbiórkę datków na rzecz potrzebujących wsparcia.
  7. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów – pośród nich Krzysztofa Tomaszewskiego. Naszą modlitwą ogarniamy Dziadków oraz Osoby w podeszłym wieku!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Jana Mariana Adamiec (l. 68), śp. Marka Baranowskiego (l. 62), śp. Pawła Guszczyńskiego (l. 67) i śp. Elżbietę Dankowską (l. 66). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich oraz dla zmarłych z naszych rodzin o Niebo. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz