top
Ogłoszenia 25.02.2024 ROKU – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024 ROKU – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. II niedziela Wielkiego Postu nazywana jest także niedzielą „Ad Gentes”, co po łacinie oznacza: „ku narodom”, „ku ludziom”. To jedna z okazji do tego, by wesprzeć modlitwą i ofiarą 1690 misjonarzy z Polski, pracujących w 99 krajach świata. Hasłem tegorocznej niedzieli „Ad Gentes” są słowa: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Przy wyjściu z kościoła możemy do puszki złożyć ofiarę dla polskich misjonarzy.
  2. W tym tygodniu przypadają: I piątek miesiąca (spowiedź św. od godz. 16.30 w górnym kościele) oraz I sobota miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach od godz. 9.00, o godz. 16.15 – w dolnym kościele – modlitwa różańcowa, po Mszy św. – w Świetlicy Oratorium – spotkanie Kół Żywego Różańca).
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. godz. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy świętej o godz. 16.00 (ok. godz. 16.45) Gorzkie Żale.
  4. W przyszłą niedzielę (3.03) rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które będą dla nas także czasem bezpośredniego przygotowania na Nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (7-8 marca br.). Ćwiczenia rekolekcyjne poprowadzi ks. Tomasz Gutowski, który obywa aktualnie studia doktoranckie z zakresu liturgiki na Papieskim Ateneum Świętego Anzelma w Rzymie. Dzisiaj, w ramach homilii, poruszamy temat ważności i wyjątkowości czasu nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać ze sobą program rekolekcji i nawiedzenia. Zachęcamy naszych parafian do przystrojenia swych posesji oraz okien domów i mieszkań na czas nawiedzenia. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć emblematy maryjne, obrazki, flagi, proporczyki itp.
  5. Za tydzień w niedzielę (3.03) – po Mszy św. o godzinie 12.00 – odbędzie spotkanie formacyjno-organizacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców, a po Mszy św. o godzinie 16.00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  6. Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że trwają zapisy na rok szkolny 2024/2025 do: Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku, mieszczącego się w budynku szkoły podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A (od 11 do 29 marca 2024 r.) oraz do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej (od 6 do 21 maja 2024 r.). Drzwi otwarte dla zainteresowanych rodziców i dzieci będą miały miejsce w budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 2A: dla szkoły podstawowej – 29 lutego 2024 r. o godz. 16:00, dla przedszkola – 6 marca 2024 r. o godz. 16:00.
  7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  8. Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy bliskości Boga i życzliwości ludzi w codziennym życiu!
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Marię Sławińską (l. 83), Ireneusza Łysiaka (l. 77) i Ryszarda Nawrockiego (l. 95). Łączymy się z bliskimi zmarłych w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński