top
Ogłoszenia 24.12.2023 ROKU – IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2023 ROKU – IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Ostatnią sprawowaną dzisiaj w naszym kościele niedzielną Mszą św. będzie Suma o godzinie 12.00. Nie ma Eucharystii o godzinie 16.00. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy dzisiaj Mszą św. o północy, nazywaną tradycyjnie Pasterką. O godzinie 23.00 rozpocznie się w kościele nasze wigilijne kolędowanie z Chórem Parafialnym i Zespołem „Na Duchową Nutę”. Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd!
  2. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia – niedzielny porządek Mszy św.
  3. Będziemy w tych dniach trwali w oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która zakończy się w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1 stycznia). Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek (26.12) – święto św. Szczepana; w środę (27.12) – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w czwartek (28.12) – święto św. Młodzianków. Przyszła niedziela (31.12) będzie świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (Światowy Dzień Modlitw o Pokój). W sylwestrowy wieczór po Mszy św. o godzinie 16.00 (podczas której podamy statystykę sakramentalną naszej parafii w kończącym się roku) sprawowane będzie nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne za rok 2023, wraz z modlitwą za zmarłych w mijającym roku.
  4. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Osobom, które przyczyniły się do udekorowania naszej świątyni na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję darczyńcom choinek oraz firmie Almides za ich transport i osadzenie. W sposób szczególny dziękuję s. Zofii Foksińskiej, pp. Ewelinie i Henrykowi Krupińskim, p. Damianowi Ryszewskiemu, p. Michałowi Krupińskiemu i p. Grzegorzowi Michalakowi. Dziękuję ks. Damianowi oraz uczniom z naszej michelińskiej szkoły za pomoc w zdobieniu choinek lampkami, p. Karolinie Puchalskiej za zaprogramowanie oświetlenia.
  5. W środę (27.12) przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu– w ramach całorocznej adoracji diecezjalnej. Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 w dolnym kościele i potrwa do godziny 17.00. W trakcie trwania wizyty duszpasterskiej (Kolędy) nie będzie czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Trwają zapisy osób chętnych do wzięcia udziału w Parafialnym Balu Charytatywnym 2024, który odbędzie się 10 lutego 2024 roku – w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Zapraszamy!
  7. Od 28 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską (Kolędę). Jej harmonogram na dany tydzień podajemy w ramach ogłoszeń parafialnych oraz zamieszczamy na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń przed kościołem. W czasie trwania Kolędy kancelaria parafialna wieczorem jest nieczynna.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy – podwójny – numer tygodnika Idziemy w cenie 10 złotych (z kalendarzem na 2024 rok i książeczką zawierającą obrzędy wigilijne), są jeszcze przygotowane przez naszych ministrantów pakiety z siankiem wigilijnym, michelińską kartką świąteczną i życzeniami oraz – u pani organistki Karoliny – pobłogosławione opłatki wigilijne.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy pozytywnych świątecznych wzruszeń i pokoju! Zapraszamy do dzielenia z nami radości z faktu narodzin Jezusa Chrystusa!

 ks. Sebastian Osiński