top
Ogłoszenia 24.09.2023 ROKU – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023 ROKU – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii siostrę Marię Józefę Franke ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Siostra od wielu lat posługuje jako misjonarka w Kamerunie. Dzisiaj dzieli się z nami swymi misyjnymi doświadczeniami. Wychodząc z kościoła po Mszach świętych mamy możliwość złożenia do puszek ofiary na potrzeby misji w Afryce. Za każdy gest miłości dziękujemy!
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (25.09) – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w środę (27.09) – wspomnienie św. Wincentego á Paulo; w czwartek (28.09) – wspomnienie św. Wacława; w piątek (29.09) – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę (30.09) – wspomnienie św. Hieronima.
  3. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy październik, który w naszej tradycji łączy się ze wspólnotowym odmawianiem modlitwy różańcowej. Każdego dnia po wieczornej Eucharystii będziemy modlili się w świątyni – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – na różańcu. Zapraszamy serdecznie do tej modlitwy rodziny, dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Modlitwa różańcowa łączy się z możliwością uzyskania szczególnych łask. Każdego dnia po różańcu będziemy losowali dwie figurki Matki Najświętszej (przez dzieci i dorosłych). Tym sposobem, w znaku figur, Maryja będzie pielgrzymowała po domach naszej parafii. Na koniec miesiąca obie figurki trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin.
  4. W przyszłą niedzielę Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę datków na bony żywnościowe dla potrzebujących.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  6. Życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom obfitości Bożego błogosławieństwa! W tym tygodniu – we wtorek – swoje imieniny będzie obchodził wikariusz Damian, za którego będzie w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 sprawowana Msza święta. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w intencji ks. Damiana.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas Śp.: Andrzeja Skoczylasa (l. 70), Jadwigę Piwońską (l. 87), Irenę Nowakowską (l. 89) i Urszulę Urbańską (l. 70). Łącząc się w modlitwie z bliskimi zmarłych prośmy: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński